Title Image
Žiemos žygis 2020

TrenkTuro žygių sezoną pradeda  Žiemos žygis’20 su GjensidigeŽiemos žygis 2020

Vasario 1 diena – pirmasis šeštadienis, kurį ryškiai apibraukiame TrenkTuro žygių kalendoriuje. Tai mūsų pirmasis metų iššūkis – Žiemos žygis’20 su Gjensidige Varėnos miškuose. Dar pernai metais atradę šį pasakiško grožio miškų ir ežerų kraštą titulavome jį jaukiausiu sezono žygiu ir esame pasiruošę jį tyrinėti toliau.

Paruošti trys maršrutai

Iš viso į šį žygį sukvietėme 6 000 dalyvių, kuriems paruošėme tris skirtingas trasas: Apšilti kojas su 14 km, Sušilti pačiam su 23 km ir Sušilti kaip reikiant su 32 km. Žygis yra radialinis, todėl visi dalyviai startuoja ir finišuoja toje pačioje vietoje bei daugiau nei 95 proc. maršrutų trasos žygiuoja per miško tankmę. 

Pirmasis maršrutas veda per žiemišką Žiežulio girią ir iš visų pusių mišku apgaubtus Žiežulio bei Ilgio ežerus. Negana to, žygeivių laukia mažieji, tačiau ne mažiau gražūs, Plaušinio ir Girežerio ežerai taip pat stūksantys miško glūdumoje. Ir galiausiai, dzūkiški Girežerio bei Moliadugnio kaimeliai. 

Tie, kurie nuspręs pasirinkti 23 km maršrutą įveiks tuos pačius 18 km, o šios trasos ypatingu akcentu taps – kitame Merkio upės krante esantis garsusis, savo laiku net atskirą respubliką įkūręs, Perlojos kaimas, kurį dalyviai pasieks kabančiu tiltu.

Na, o žygeiviai, kurie ryšis įveikti ilgiausią 32 km trasą taip pat pamatys tai, ką matė tiek pirmosios, tiek antrosios trasos žygio dalyviai. Negana to, jų sąraše taip pat bus įrašytas įspūdingo grožio – Milioniškių kabantis tiltas bei papildomos šio maršruto detalės – nedideli Derežynčios bei Nedzingio upeliai.

Atvirlaiškiai, savaitės iššūkis ir mankštos su Eglės sanatorija 

Žiemos žygyje ir toliau tęsime veiklas, kurias įgyvendinti padeda Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Žygio metu kviesime nustebinti savo pačius artimiausius ir išsiųsti jiems geros savijautos linkėjimus. Atvirlaiškius rasite dviejų tematikų: apie fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą. Taip pat žygyje skatinsime nepabijoti įsileisti iššūkių į savo mitybos įpročius ir pasiryžti savaitei be vieno iš pasirinktų produktų: pridėtinio cukraus, miltinių patiekalų, alkoholio arba greito maisto. Na, o apšilimo mankštas atiduosime į Eglės sanatorijos  kinezeterapeutų rankas. Ši profesionalų komanda lauks dalyvių ir finišavus, kur bus galima atlikti reikalingus raumenų tempo pratimus bei pasinaudoti individualiomis konsultacijomis. 

Pirmasis žygis be vienkartinių indų

Šis Žiemos žygis turės labai ypatingą prasmę, nes bus pirmasis, kuriame atsisakysime vienkartinių indų. Išsikėlę ilgalaikį tikslą tapti tvariu renginiu ir jau kurį laiką vykdę įvairias aplinką tausojančias iniciatyvas, šiemet nusprendėme reikalo imtis iš esmės ir visiškai atsisakyti vienkartinių plastikinių indų bei įrankių. Nuo šiol visi žygeiviai bus prašomi į žygį pasiimti savo puodelį, dubenėlį ir šaukštą. Siekdami išlaikyti TrenkTuro žygių principą viskas įskaičiuota pamiršusiems paskolinsime daugkartinio naudojimo indus bei įrankius, kuriuos jums grąžinus iškart po žygio išplausime ir naudosime kituose mūsų renginiuose. Šią iniciatyvą įgyvendinti mums padeda daugkartinių indų sprendimų lyderis Lietuvoje CupCup. 

Iki pasimatymo ten, kur atmosferą sušildo žmonės!