Title Image

Į 2020 metus be vienkartinių indų

 

Dar praėjusiais metais gvildenome idėją, kurią vos įžengę į Naujus metus pavertėme bendru organizatorių bei dalyvių iššūkiu – dar vienu žingsniu priartėti prie tapimo ekologišku bei tvariu renginiu. Šįkart mūsų žingsnis tapo beveik šuoliu – nusprendėme visiškai atsisakyti vienkartinių indų, o mūsų atspirties tašku tapo „Žiemos žygis’20 su Gjensidige“.

Suprasdami, kad indėlis į santykius turi būti abipusis, draugystę su gamta stiprinti pradėjome dar praėjusiais metais – atsisakėme plastikinių pakuočių, nebūtinų spaudos gaminių bei įdiegėme atliekų rūšiavimo sistemą. Į šiuos metus įžengę su vienkartinių indų atsisakymo užmoju, pagalbos nusprendėme paprašyti ir dalyvių – į renginio vietą atsivežti savo indus bei įrankius. Tie, kurie savo indų neturės, alkanų tikrai nepaliksime.  Paskolinsime daugkartinius indus, kuriuos dalyviai galės pasiimti arbatą bei šiltą maistą tiekiančiuose punktuose bei grąžinti prieš finišuodami. Na, o atitarnavę žygį indai bus išplauti ir padėti laukti kito renginio, kuriame bus naudojami dar kartą. 

Prie šios iniciatyvos prasidėjo ir „CupCup“ lietuvių startuolis, teikiantis daugkartines alternatyvas vienkartiniam plastikui pakeisti. Būtent šios įmonės tiekiami indai žygio metu tapo alternatyva prieš tai naudotiems vienkartiniams. Aplinkos inžinerijos doktorantė, „CupCup“ startuolio bendraįkūrėja Valdonė Daugėlaitė patvirtina:  „Tai buvo pirmasis mūsų žygis drauge su „TrenkTuru“. Džiaugiamės, kad organizatoriai įrodė, jog tokio masto renginį įmanoma suorganizuoti atsakingai, o Lietuvos žmonės yra pribrendę keisti elgesį masinių švenčių metu.“

Skaitydami Valdonės žodžius pritariamai linkčiojame ir dėkojame dalyviams, jog išgirdo mūsų prašymą ir visi kartu įgyvendinome šią idėją. Į Žiemos žygio vietą savo dubenėlius bei įrankius atsinešė kiek daugiau nei pusė dalyvių, o puodelius arbatai – net du trečdaliai. Penktadalis paskolintų indų, deja, pasimetė, tačiau tikime, kad kuo daugiau žygiuosime, tuo greičiau priprasime prie pokyčių, o įsidėti savi indai žygyje tiesiog taps įpročiu.    

Atsisakę vienkartinių indų puoselėti darnos su gamta nesustosime, nes šis pasirinktas kelias ekologijos link yra nuolatinis procesas. Tačiau džiaugiamės matydami, jog su tokia bendraminčių gausa mūsų procesų takelis darosi vis labiau pramintas. AČIŪ!