Title Image

NEMUNO KILPOMIS’ 20 SU GJENSIDIGE – PIRMASIS MŪSŲ ŽYGIS PO KARANTINO

Karantinas mums buvo tikras iššūkis. Tačiau trumpas sustojimas ne tik suteikė daugiau laiko įgyvendinti visiems žygių planams, tačiau kartu tapo priežastimi atsirasti naujam žygiavimo formatui – Solo žygiams, kurie savo maršrutais jau apraizgė nemažą dalį Lietuvos. O vasarai įpusėjus galėjome suorganizuoti ir pirmąjį masinį žygį po karantino – Nemuno kilpomis’20 su Gjensidige.

Žygiai pakylėja!

Būtent taip skambėjo šį žygį lydintis šūkis. Prieš penkerius metus Nemuno kilpų regioniniame parke suorganizavome savo vieną pirmųjų žygių. Tad šios lokacijos emocinė vertė – nepamainoma tiek komandai, tiek žygeiviams. Karantino metu turėjome nukelti tris savo planuotus žygius: sezono naujieną – Druskininkų žygį’ 20 su Gjensidige, labiausiai laukiamą – Coastline Trek’ 20: Palanga su Gjensidige ir pirmąjį žygį Lenkijoje – Augustavo ežerais’ 20 su Gjensidige. Todėl momentas, kai supratome, kad žygis Nemuno kilpomis’ 20 įvyks, mums prilygo naujai pradžiai.

Pociūnų aerodromas – nauja starto ir finišo vieta

Jau įprasta, kad ten kur vyksta mūsų pėsčiųjų žygiai, ten populiacija vienai dienai išauga dešimtis kartų. Todėl liepos 25 d. Pociūno aerodromas atrodė kaip didžiulio festivalio zona, tik festivalis buvo ne muzikinis, o žygiavimo. Ir dar niekada žygio starto vieta nebuvo Pociūnų aerodromas. Visame pasaulyje aviacijoje Lietuvą garsinanti vieta tapo tikra žygio vinimi. O žygeiviai, siekiantys dar labiau sustiprinti nužygiuotų kilometrų įspūdį, į Nemuno kilpų regioninį parką galėjo žvilgtelėti ir iš paukščio skrydžio, pasinaudodami starto ir finišo vietoje teikiama galimybe paskraidyti lėktuvais. Taigi šūkis „Žygiai pakylėja“ buvo išpildytas tiesiogine šio žodžio prasme. Tiesa, žygio dieną lėktuvų propeliariams beveik nebuvo laiko pailsėti, jie sukosi nuolat.

Tvarus ir atsakingas žygis

Nors renginys vyko visiems įprastu ritmu, tačiau siekiant užtikrinti žygeivių sugumą, starto laikas buvo suskirstytas į keturis skirtingus srautus, tarp kurių buvo 30 min. tarpas. Džiaugiamės, kad dalyviai labai atsakingai pažiūrėjo į šį nurodymą ir į starto vietą iš tikrųjų atvažiavo savo laiku. O taip pat mus džiugina ir dalyvių noras kartu su mumis bei lietuvių startuoliu „CupCup“ tausoti gamtą ir į žygį pasiimti savo indus. Tokių renginio dalyvių mums pavydėti gali kiekvienas renginių organizatorius. 

Trumpa žygio statistika

Iš viso bendrai nužygiuota beveik 90 tūkst. km. O tai daugiau, nei kad 2 kartus apeiti Žemės pusiaują. Populiariausias maršrutas iš visų buvo 26 km. Ir nors daugiausia dalyvių buvo iš Vilniaus, tačiau bene pirmą kartą vilniečiams nei kiek nenusileido kauniečiai. Negano to žygeivių buvo ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš septynių užsienio valstybių. Moterys savo entuziazmu šiame žygyje pralenkė vyrus, o kalbant apie amžių, vyriausiam žygio dalyviui buvo 76 m., kuris nužygiavo antrąją žygio trasą – 19 km. Kaip įprastai, žygio atmosferą šildė keturkojai žygeiviai, šunų šiame žygyje iš viso sulaukėme beveik 250.