Title Image

Mūsų žygis Labanoro girioje, į kurį netilpo visi norintys

Gal todėl, kad nauja viliojanti lokacija, o gal todėl, kad žmonės kaip niekada vertina buvimą gryname ore. Dar savaitės viduryje paskelbėme, kad Labanoro žygis’20 su Gjensidige – išparduotas. Todėl Labanoro girioje vykęs žygis tapo išskirtiniu didžiausių žygių entuziastų renginiu.     

Žygis – svajonė!   

Daugybę metų žvalgėmės į Labanoro girią ir mintyse įsivaizduodavom žygį šioje didingoje Lietuvos vietoje. Ilgai brandinome šią mūsų idėją, todėl tai tapo mūsų žygis svajonė. Šis žygis buvo pirmasis Labanoro girioje, tačiau mes užtikrinti, tikrai ne paskutinis. Labanoro miško masyvas tapo tikru atradimu, o būdamas toks didelis ir įvairus, suteikia, rodos, neišsenkančias maršrutų variacijas. Pagrindiniu šio žygio akcentu tapo vienas po kito atrandami laukiniai Labanoro girios ežerai. Priklausomai nuo maršruto ilgio, didėjo ir pamatytų ežerų skaičius.     

Švenčionėlių populiacija vienai dienai padvigubėjo   

Šiame žygyje atsiskleidė Švenčionėlių miestas. Įsikūręs Labanoro girios pašonėje tapo patogia vieta dalyviams startuoti ir finišuoti. Įdomu tai, kad šeštadienį iš visos Lietuvos atvykę žygeiviai miesto populiaciją vienai dienai padidino beveik dvigubai. Taigi kadaise kurorto statusą turėjęs miestas, nuo šiol daugelio atmintyje įstrigs ir kaip viena patraukliausių žygio lokacijų.    

Į žygį su kaukėmis   

Likus porai dienų iki žygio išėjo nurodymas, jog nuo penktadienio apsauginės kaukės yra privalomos tiek renginiuose viduje, tiek lauke. Todėl visi dalyviai buvo informuoti su savimi turėti apsaugines kaukes. Negano to, žygeiviai buvo skirstomi į keturis skirtingus srautus, taip siekiant išvengti didelių susibūrimų starto ir finišo vietoje.    

Šiek tiek žygio statistikos   

Žygeiviai iš viso kartu nužygiavo 96 806 km, o tai daugiau nei du kartus aplink Žemės rutulį. Daugiausiai dalyvių Labanoro žygyje atvyko iš Vilniaus, o aktyviausių žygeivių statusą, kaip įprastai, išlaikė moterys, jų žygyje buvo 60 %. Populiariausias maršrutas buvo vidurinysis – 25 km, jį pasirinko daugiau nei 40 % visų dalyvių. Kiekviename žygyje organizatoriai skatina su savimi pasiimti augintinius, todėl šunys „TrenkTuro“ žygiuose užima svarbią vietą. Šiame žygyje iš viso kartu su savo šeimininkais žygiavo beveik 300 šunų.    

„Hiatus“ komandinės įskaitos nugalėtojai   

Kiekvienas mūsų žygis – tikras azartas komandoms, nes daugiausiai kilometrų nužygiavusi komanda yra apdovanojama „Hiatus“ komandinės įskaitos trofėjumi. Labanoro žygyje pirmoji vieta nieko nenustebino, kaip įprastai, ją laimėjo aktyvią žygiavimo kultūrą tarp darbuotojų propaguojanti „Gjensidige“ komanda, kartu nužygiavusi daugiau nei 3000 km. Antrąją vietą pelnė programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ iš viso subūrusi 18 komandos narių, kurie kartu nužygiavo daugiau nei 300 km. Na, o trečiąją vietą užsitarnavo vieni iš organizatorių partnerių, laisvalaikio ir aprangos specialistai „Hiatus“, kurie nužygiavo daugiau nei 250 km.    

Kitas žygis – Gaujos slėniais’20 su Gjensidige    

Labanoras buvo paskutinis mūsų  žygis šią vasarą, kuris tapo savotišku žygių vasaros uždarymu. Kitas išbandymas žygeivių laukia Latvijoje. Pernai metais atradę tikrą žygiavimo brangakmenį – Gaujos nacionalinį parką, dar vadinamą Latvijos Šveicarija, sugrįžrtame ten ir šiemet. Tai neabejotinai pati kalvočiausia vieta visose Baltijos šalyse, todėl žygiavimą čia galime pavadinti tikru kalnų iššūkiu. Šį sezoną paklausėme žygeivių pageidavimų ir į Gaujos slėniais’20 su Gjensidige kviečiame ankstyvą rudenį – rugsėjo 19 dieną. Šio žygio starto ir finišo lokacija taip pat išskirtinė – pripažintas vienas gražiausių ir lankomiausių Latvijos miestų – Cėsys. Taigi kaip juokaujame mes, kai kelionės po pasaulį šiek tiek sustojusios, kviečiame pas kaimynus atrasti Šveicariją.