Title Image

Su iššūkiais, tačiau žygis Gaujos slėniais’20 su Gjensidige įvyko

Šis žygis buvo tikras praėjusių metų atradimas, jautėmės lyg atradę tikrą žygiavimo brangakmenį – Gaujos nacionalinį parką. Būtent čia būdamas gali pasijusti lyg Baltijos šalyse žygiuotum kalnuose. Pernai metais susitikome lietuvių pamėgtoje Siguldoje, o šiais metais žygeivius pakvietėme į viduramžių Cėsį. Na, ir nors gyvename neramiais laikais, kai pandemija pakiša kojas renginių organizavimui ir viskas keičiasi dienomis, tačiau su organizavimo iššūkiais, bet žygis Gaujos slėniais’20 su Gjensidige įvyko, o didžioji dalis žygeivių buvo latviai. 

Starto ir finišo vieta – viduramžių Latvijos miestas

Cėsis – pripažintas vienu gražiausių Latvijos miestų, senovės Livonijos sostinė. Tikriausiai dar niekada starto ir finišo vieta nebuvo įkurta pilies pašonėje, finišuojama per pilies vartus, o ilsimąsi viduramžių sode. Pagrindiniai maršrutų akcentai buvo keturi. Tai Gaujos upės pakrantėje vingiuojantis vaizdingas Cirulišu gamtos takas, atskleidžiantis šios upės evoliuciją nuo pat ledynmečio. O taip pat 10 m aukščio ir 140 m ilgio įspūdingos Cirulišu uolos, kurios dar vadinamos veidrodžiu, nes atsispindi krištolo skaidrumo vandenyje, vienoje iš Gaujos upės senvagių. Dar vienas maršrutų akcentas buvo Livonijos karų metu žmonių rankomis įrengta ir mitais apipinta Ligavas ola. Bene pagrindiniu akcentu tapo ypatingaiusia parko vieta – Ėrglių uolos. Tai didžiausios uolos visame Gaujos slėnyje, esančios 130 metrų ilgio ir 22 m aukščio. Vaizdas, kuris žygeiviams atsivėrė stovint ant jų viršaus išties gniaužė kvapą.

Šiek tiek statistikos iš žygio

Žygeiviai iš viso kartu nužygiavo 60 559 km, o tai kaip pusantro karto aplink Žemės rutulį. Daugiausiai dalyvių Gaujos slėnių žygyje atvyko iš Rygos, o aktyviausių žygeivių statusą, kaip įprastai, išlaikė moterys, jų žygyje buvo 65 %. Populiariausias maršrutas buvo vidurinysis – 21 km, jį pasirinko daugiau nei 42 % visų dalyvių, tačiau jam nei kiek nenusileido ir ilgiausias 31 km žygio maršrutas. Vyriausiam žygeiviui buvo 73 metai ir jis nužygiavo 21 km. Kiekviename žygyje skatiname pasiimti savo augintinius. Latvijoje iš viso kartu su savo šeimininkais žygiavo 160 keturkojų žygeivių.

Hiatus komandinės įskaitos trofėjai   

Kiekvienas mūsų žygis – tikras azartas komandoms, nes daugiausiai kilometrų nužygiavusi komanda yra apdovanojama Hiatus komandinės įskaitos trofėjumi. Šįkart visas tris vietas iškovojo latvių suburtos komandos. Pirmąją vietą laimėjo Latvijos Gjensidige komanda, kartu nužygiavusi daugiau nei 1350 km. Antrąją vietą pelnė latvių komanda Kusties vairāk jūties labāk, kuri subūrė 40 žmonių komandą ir kartu nužygiavo 1150 km. Trečiąją vietą užsitarnavo taip pat latvių komanda Visi par visiem, kurioje buvo 18 komandos narių ir visi kartu nužygiavo 425 km.

Kitas iššūkis – ilgai lauktas Druskininkų žygis’20 su Gjensidige

Tai bus žygis, kuriame tikriausiai pirmą kartą taip kruopščiai pasirūpinsime ne tik pačiais žygio maršrutais, tačiau taip pat ir poilsiu nuėjus didelius atstumus. Juk atvykstame į relaksacijos sostinę – Druskininkus! Turėję pasimatyti šiame žygyje ankstyvą pavasarį dabar pasimatysime vėlyvą rudenį, nes žygiavimas neturi sezoniškumo. Jūsų laukia penki maršrutai – 10, 18, 25, 30, 50 km, kurie yra įrodymas, kad žygis mieste gali būti ir žygis gamtoje, nes daugiausiai laiko bus žygiuojama miškais bei parkais, upių ir ežerų pakrantėmis.