Šalčininkų r.

Istorijos pedsakais aplink Eišiškes (10 km)

Lengvas
10 km|3 val. 0 min.
Istorijos pedsakais aplink Eišiškes (10 km)
Maršrtuto vieta žemėlapyje
Starto koordinates bei nuorodą į maršruto žemėlapį gausite el. paštu iškart po registracijos

Sudėtingumo lygis

Sudėtingumo lygis

Lengvas
Žygiavimo trukmė

Žygiavimo trukmė

2 val. 3 val.

Nuvykimas ir parkavimas: Naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas automobilių stovėjimo aikštelėje prie bažnyčios.

Žygiavimas: Pradžioje žygiuosite asfaltu, įpusėjus maršrutui, žygį tęsite keliukais ir žvyrkeliais.

Iššūkiai: Vasarą kai kurie keliukai gali būti užaugę aukštesne žole.

Kita informacija: Maršrutas eina netoli pasienio ruožo, turėkite su savimi asmens dokumentą.

 

 

 

Ar esate susipažinę su Eišiškėmis ir šios vietovės istorija? Šis maršrutas – puiki galimybė tai padaryti, nes žygio metu aplankysite svarbiausius šio miestelio objektus. Šis apie XIV a. bylojantis miestelis – svarbi istorijos dalis! Būtent per Eišiškes kadaise vesdavo Vilnių, Gardiną bei Varšuvą jungiantis kelias, o Vytautui Didžiajam pastačius čia pilį bei bažnyčią miestelis tapo svarbiu LDK prekybos tašku. Taigi kelionės šiuo maršrutu pradžioje prieisite Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią – neskubėkite ir susipažinkite su tikrą istoriją menančia jos architektūra bei kitais nuo XIV a. čia išlikusiais objektais. Žygiuojnat toliau prieisite ir istorinę Eišiškių piliavietę, po kurios laukia dar vienas atradimas – Gornostajiškių dvaras (objektas priklauso ne savivaldybei, o privačiam asmeniui), kurį pamatę mintimis pakeliausite laiku į minėtąjį amžių.

Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Šalčininkų rajono savivaldybe. Žygiuojant šiuo maršrutu atrasite naujus šio rajono kampelius bei grožėsitės gamtos įvairove.

Antėja
lapkritis 2022
Pr
An
Tr
Kt
Pn
Št
Sk
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4