Title Image

Biržuose: svečiuose pas uralines pelėdas (26 km)

Biržuose: svečiuose pas uralines pelėdas (26 km)

Įsiminti

3,50

Norisi pabėgti nuo civilizacijos ir pasinerti į miško garsų simfoniją? Tikriausiai visuose mūsų Solo maršrutuose pasieksite šį tikslą, tačiau tokiuose kaip šis, šį pabėgimą į gamtą pajusite ypatingai. Mes manome, kad tikras Lietuvos gamtos mylėtojas bent kartą gyvenime turi apsilankyti Biržų girioje, nes ją drąsiai galima tituluoti Lietuvos girių karaliene. Ji išsiskiria savo dydžiu, menkai žmogaus paliestais brandžių miškų plotais ir ypač turtinga savo biologine įvairove. 

Negana to, čia gyvena uralinės pelėdos, naktimis laksto vilkai ir lūšys, o kartais pasmaližiauti medžiotojų paliktais kukurūzais iš Latvijos užklysta ir meškutės. Nenustebkite, jeigu žygio metu išvysite usūrinį šunį, tingiai keliu šokuojantį kiškį, medžiu laipiojančią kiaunę ar danguje klykiančias gervas. Visa tai – šios išskirtinės girios turtai. Tiesa, į pačią girios tankmę jūsų nevesime, didžiąją maršruto dalį keliausite palei ją išraižytais keliukais ir stebėti miško gyvenimą iš labai arti. Na, o besimėgaudami užburiančiu šios girios grožiu, nepamirškite pasižiūrėti ir kas po jūsų kojomis, juk Biržų kraštas garsėja savo unikaliais gamtos reiškiniais – smegduobėmis, kurių gausu ir mūsų tyrinėjamoje Biržų girioje. 

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 4 val. 30 min. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu, vėliau 1,5 km – žvyrkelis. Parkavimas – šalikelėje.

    Žygiavimas: Šiame maršrute daugiausiai žygiuosite mažo intensyvumo žvyrkeliais ir miško keliais.

    Iššūkiai: Žygiuojant po lietingų orų, nedidelės miško keliukų atkarpos gali būti kiek purvinesnės, drėgnesnės.

    Kita informacija: Beveik viso maršruto metu neveikia telefono ryšys / veikia labai silpna, todėl rekomenduojama užsikrauti žemėlapį iš anksto. Dalis maršruto eina šalia Latvijos pasienio, tad būtina turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

    Prisijunkite