Title Image

Buivydžių Neries kilpa (11 km)

Buivydžių Neries kilpa (11 km)

Įsiminti

3,50

Čia, kur vingiuojanti Neris šalia Buivydžių I kaimo daro didelį vingį, dar vadinamą Buivydžių kilpa – išsidėstęs bus ir jūsų maršrutas. Kartu ši upės kilpa sudaro unikalų ežerėlių kompleksą, kurį saugo Buivydžių hidrografinis draustinis. Tiesa, ežerų šiame maršrute jums tikrai nestigs, tačiau, pirmiausia, privalėsite beždžionių (kabančiu) tiltu persikelti per Nerį. Neužilgo atsidūrę miško gilumoje sutiksite pirmąjį apipelkėjusį ežeriuką, po jo seks Krakinio ir Pijujos ežerai.

Vieną po kitos aplenkdami kaimo gyvenvietes, šiek tiek turėsite paėjėti ir jų žvyrkeliais, tačiau tam, kad į savo pamatytų ežerų sąrašą įsirašytumėte gražiuosius Karackių, Kario ir Karaičio ežerus. Vėl pasiekus Nerį jus pasitiks įspėjamieji ženklai, kad kitoje upės pusėje – Baltarusija. O pasigrožėti Neries sala bei palyginti, kuo skiriasi lietuviškas ir baltarusiškas Neries krantas, galėsite nuo netoliese esančios regyklos.

 

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Pirmadienis
05.09
13°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.10
16°C
1 - 4 m/s
Trečiadienis
05.11
18°C
5 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.12
16°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
05.13
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
05.14
14°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
05.15
12°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas naudojantis navigacija, asfaltuotu keliu. Parkavimas gatvės gale šalikelėje.

  Žygiavimas: Maršrute vyrauja miško keliukai, yra šiek tiek žvyrkelių.

  Iššūkiai: Maršruto pradžioje ir pabaigoje reikės pereiti per Buivydžių kabantį tiltą. Tiltas pakankamai platus ir tvirtas (maks. leistinas svoris – 200 kg), tačiau žygiuojantiems su vaikiškais vežimėliais arba paniškai bijantiems kabančių tiltų ėjimas juo gali tapti iššūkiu. Einantiems su vežimėliu gali būti kiek sunkiau praeinami kai kurie nelygūs keliukai, taip pat yra nuvirtęs medis.

  Kita informacija: Maršrutas išsidėstęs pasienio zonoje, todėl privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas netinka). Starto vieta yra prie dažnai lankomo kabančio tilto, todėl  neišsigąskite- aikštelėje gali būti pristatyta daug automobilių. Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas BITĖ tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite