Title Image

Dubysa: kokią ją matė Maironis (22 km)

Dubysa: kokią ją matė Maironis (22 km)

Įsiminti

3,50

„Kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos, miškais lyg rūtom kalnai žaliuoja“, tokią savo eilėraščiuose Dubysą regėjo Maironis. Todėl mūsų tikslas šiame maršrute atskleisti ją būtent šio žinomo rašytojo akimis. Žygį pradėsite Maironio Padubysio pažintiniame take. Iš pradžių žygiuosite gražiu laukų keliuku iki apžvalgos bokštelio su supynėmis, kur atsivers vaizdas į Luknės upės slėnį, o taip pat jus pasitiks meninė instaliacija, ant kurios užrašytos Maironio eilėraščių apie Dubysą ištraukos. Beje, tokių vietų visame žygyje jūsų laukia net kelios.

Toliau pasileisite pirmyn link pačios upės vagos, palei kurią eisite net 9 kilometrus ir galėsite pasigrožėti laukiniais Dubysos krantais ir grakščiais vingiais. Visai šalia Dubysos pakrantės stovi ir Burbiškių dvaras, kurį rekomenduojame aplankyti, tačiau nepamirškite iš anksto pranešti apie savo vizitą, nes dvaras nėra kasdien veikiantis, tačiau tikrai vertas, kad išsuktumėte šiek tiek iš kelio.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 3 val. 30 min. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje automobilių stovėjimo aikštelėje

    Žygiavimas: Žygiuoti pradėsite žvyrkeliu, o didžioji maršruto dalis ves miškų ir laukų takais palei Dubysos upę.

    Iššūkiai: Žygio metu bus viena stati įkalnė (nusukant iš Padubysio pažintinio tako).

    Prisijunkite