Title Image

Dvarašilio paslapčių takais (15 km)

Dvarašilio paslapčių takais (15 km)

Įsiminti

3,50

Šis maršrutas jus ves Dvarašilio miško takais nuo Užpalių link Vyžuonų. Senovėje šis miškas priklausė kunigaikščiui, kuris netoliese turėjo dvarą. Todėl šią vietą apylinkų gyventojai vadino dvaro šilu, o vėliau šis pavadinimas virto tiesiog Dvarašiliu. Tačiau niekas nepaprieštaraus, kad šios valdos karališkos.

Maršrutas prasideda prie paslaptingo Krokulės šaltinio, kur prisipildę vandens atsargas, kaip vietiniai gyventojai sako: „stebuklingu vandeniu”, leisitės pažinti Dvarašilio paslapčių. Maršrutas taip pat ves pro du jaukius mažus miško ežerėlius. Čia aplankysite buvusią partizanų žeminę bei galėsite pasigrožėti senomis sodybomis. Dalis žygio eina palei Šventosios upę, tačiau prie pat jos nepriartėsite ir upės vingiais galėsite grožėtis iš toliau.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 4 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Utena

Trečiadienis
10.05
13°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
3 - 6 m/s
Penktadienis
10.07
14°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
10.08
15°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
5 - 6 m/s
Pirmadienis
10.10
13°C
4 - 6 m/s
Antradienis
10.11
13°C
4 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais bei žvyrkeliais.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

  Prisijunkite