Title Image

Jomantų miško įdomybės (7 km)

Jomantų miško įdomybės (7 km)

Įsiminti

2,50

Vienas iš pagrindinių šio maršruto akcentų – Jomantų miško pažintinis takas. Jo paskirtis yra supažindinti mus su šiuo išskirtiniu mišku, čia esančiais gamtos paminklais, gyventojais, miško nauda žmogui, senomis tradicijomis, miškininko darbu bei ūkininkavimu miške. Tikslų išties nemažai, todėl ši trasa suskirstyta į tokias skirtingas dalis: „Miško dievų buveinė“,  „Medžiofono aikštelė“, „Kliūčių ruožas“, „Sūpuoklių aikštelė“, „Juodųjų paslapčių takas“, „Inkilų alėja“ ir „Zuikių mokyklėlė“. Čia jūsų laukia įvarios miško atrakcijos ir slypinčios paslaptys. 

Tiesa, net nepradėjus maršruto galėsite pamatyti viena unikaliausių Lietuvos ežerų – aklaežerį Vokštelį. Tai mažas pelkinis ežeriukas, kuris esant žemam gruntinių vandenų lygiui nusenka, taigi galima pamatyti, kas slepiasi jo dugne, o gruntinių vandenų lygiui pakilus – prisipildo vandens. Padavimai pasakoja, kad šį vandens lygį kaitalioja čia esantis kaukas, slėpdamasis, kad žmonės jo nepamatytų. Išsukę iš pažintinio tako, toliau žygiuosite atkarpą, kurią jūsų kojos tikrai prisimins, nes jūsų laukia kalvotas Žemaitijos aukštumų reljefas. 

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Jomantai

Pirmadienis
10.03
12°C
8 - 9 m/s
Antradienis
10.04
14°C
6 - 8 m/s
Trečiadienis
10.05
14°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
10.08
17°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 7 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas –  naudojantis navigacija daugiausiai asfaltuotu keliu, o paskutinius ~1.2 km iki starto – žvyrkeliu. Parkavimas –  automobilių stovėjimo aikštelėje.

    Žygiavimas: Pirmąją maršruto dalį žygiuosite miško keliais ir takeliais, antrąją – mažai naudojamu žvyrkeliu.

    Iššūkiai: Viso žygio metu tai kilsite, tai leisitės kalneliais, kurie žygio metu suteiks dar daugiau emocijų bei išskirtinumo.

    Prisijunkite