Title Image

Joniškėlio miestelio legendos (17 km)

Joniškėlio miestelio legendos (17 km)

Įsiminti

3,50

Norime jus pakviesti į turtingą istoriją turintį Joniškėlio miestelį. Savo kelionę pradėsite prie vieno iš miestelio simbolių – dar XVIII amžiuje pastatytos bažnyčios. Nustebsite, kiek gražiai sutvarkytų žalių zonų turi Joniškėlio miestelis. Žygiuodami pasieksite ir siaurojo geležinkelio tiltą bei traukinuką, o šalia esančiame parke išvysite didelę gaublio skulptūrą.

Na ir, žinoma, jūsų laukia dar vienas neabejotinas šio miestelio simbolis – legendomis ir šiurpiais pasakojimais apipintas Joniškėlio dvaras. Tikima, kad norint išvysti čia gyvenusio grafo Karpio vaiduoklį, turite pasivaikščioti po dvaro parką per audrą. O taip pat pasakojama, kad kadaise medžiai šioje vietoje visai nevešėjo, todėl žemė buvo patręšta mergaičių krauju, kur išaugo liepos ir berniukų, kur dabar auga ąžuolai. Žinoma, tai tik istorijos, kurios baugina, tačiau dėl to jų tik dar įdomiau klausytis, o šis miestelis tampa dar paslaptingesnis. Vaikštinėdami po parką taip pat išvysite čia tekančią Mažupės upę. Ir nepraleiskite progos pasmalausti, tyrinėjant čia įrengtus „vabalų viešbučius“ – specialias vietas skirtas saugoti įvarias vabalų rūšis.

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Pasvalys

Sekmadienis
11.28
1°C
2 - 2 m/s
Pirmadienis
11.29
0°C
5 - 7 m/s
Antradienis
11.30
-2°C
4 - 9 m/s
Trečiadienis
12.01
-4°C
2 - 3 m/s
Ketvirtadienis
12.02
3°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
12.03
-2°C
3 - 5 m/s
Šeštadienis
12.04
-3°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa. Taip pat maršrute laukia šiek tiek bekelės ir žvėrių takų.

   


   

  Prisijunkite