Title Image

Kavarsko įžymybės ir Šventosios pakrantės (22 km)

Kavarsko įžymybės ir Šventosios pakrantės (22 km)

Įsiminti

3,50

Sako, Kavarskas garsus dėl dviejų dalykų: koldūnų ir čia tekančio Šv. Jono šaltinio, apipinto legendomis ir, tikima, turinčio stebuklingų gydomųjų galių. Todėl, jeigu turėsite galimybę, rekomenduojame paragauti abiejų. Taigi pasivaikščioję po mažą, tačiau be galo jaukų miestelį, patrauksite link Šventosios upės ir Kavarsko hidroelektrinės, kur užtvenkus Šventosios upę susiformavo Kavarsko tvenkinys. Užtvanką puikiai matysite stovėdami ant tilto, vedančio per Šventosios upę. 

Išėjus iš miestelio jūsų lauks senovinis, akmenimis grįstas Kavarsko grindinys. Na, o toliau žygiuosite laukinėmis Šventosios upės pakrantėmis, atkarpa, kuri mums paliko didžiausią įspūdį. Būkite pastabūs, nes galbūt jums nusišypsos laimė ir lygiai taip pat kaip mes rasite pamestus briedžio ragus. Šventosios upė lydės jus didžiąją maršruto dalį, o su jos vingiais vingiuosite ir jūs. Maršrutui einant į pabaigą, pasieksite nežinomą, dar tyrinėjamą pilkapyną ir gįšite į Kavarsko miestelį. 

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. 30 min. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Anykščiai

Pirmadienis
10.03
7°C
9 - 9 m/s
Antradienis
10.04
9°C
2 - 5 m/s
Trečiadienis
10.05
11°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
5 - 7 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
15°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 6 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas –  naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – nedidelėje automobilių stovėjimo aikštelėje.

    Žygiavimas: Nedidelę maršruto dalį žygiuosite miestelio gatvėmis. Likusi dalis – žvyrkeliais bei miško keliukais, šiek tiek asfaltuotu keliu.

    Prisijunkite