Title Image

Kazio Pakšto vaikystės keliais Užpaliuose (19 km)

Kazio Pakšto vaikystės keliais Užpaliuose (19 km)

Įsiminti

Nemokamai

Kazys Pakštas – Lietuvos geografas, keliautojas, visuomenės veikėjas, profesionaliosios geografijos Lietuvoje pradininkas. Vienas įdomiausiu ir toli savo laiką aplenkiančių idėjų autorius. Gimęs Utenos krašte visai netoli Alaušo ežero, o augo Užpaliuose. Juos sukančiais keliukai ir kviečiame pražygiuoti susipažindinant su Užpalių ir K. Pakšto istorija.

Pasirinkus alternatyvų maršrutą – Jūsų lauks ėjimas rečiau naudojamu keliuku per tankesnį miškelį, daugiau atidumo naviguojant pareikalausiantis ėjimas laukų keliukais, bet būtent toks ėjimas geriausiai atspindi gamtos ir pasaulio tyrinėtojo, geografo K. Pakšto būdą. Maršrute bus keletas kažkiek statesnių įkalnių, bet nuo jų atsiveriantys Šventosios slėnio vaizdai atpirks pastangas. Maršrutas eina šalia ganomų laukų, todėl galite iš gan arti susitikti smalsius raguočius, bet tai juk tik suteikia maršrutui žavesio.

Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Utenos rajono savivaldybe. Žygiuojant šiuo maršrutu atrasite naujus šio rajono kampelius bei grožėsitės gamtos įvairove.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas:Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Atvykstant iš kai kurių krypčių galimas vykimas geros kokybės žvyrkeliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

    Žygiavimas:Didžiąją dalį maršruto žygiuosite žvyrkeliais ir laukų keliukais. Gyvenvietėje ir nedidelėje atkarpoje už jos – asfaltuotu keliu, šaligatviais. Pasirinkę alternatyvius maršruto variantus, didesnę kelio dalį žygiuosite lauko keliukais.

    Kita informacija: Žiemą, stipriau pasnigus, ar kitu sezonu po didelio lietaus laukų keliukai (kur veda alternatyvūs maršrutai) gali būti sunkiau praeinami, gali būti reikalingi neperšlampantys žygio batai. Gegužės – rugsėjo mėn. laukuose ganosi gyvuliai, tad alternatyvūs maršrutai intensyvios ūkinės veiklos sezono metu ne visada bus praeinami. Pagrindinis maršrutas pasiekiamas ir praeinamas nepriklausomai nuo sezono.

    Prisijunkite