Title Image

Kruojos upe nuo Pakruojo dvaro (26 km)

Kruojos upe nuo Pakruojo dvaro (26 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutą pradėsite netoli Pakruojo dvaro vieno didžiausių dvaro ansamblių Lietuvoje. O šiltuoju metų laiku ir tikrai vienu spalvingiausių dėl čia žydinčių gėlių gausybės. Taigi iš toli pasigrožėję dvaro malūnu, malūninko namu bei arkiniu tiltu, žygį tęsite link Pakruojo miesto. Taip susipažinsite su mieste stovinčia seniasuia Lietuvoje medine sinagoga. Toliau patrauksite link Linksmučių ir neužilgo sutiksite lakstančius danielius, šiose apylinkėse net keliose vietose bus įsikūrę skirtingų savininkų danielių aptvarai. Keliaudami Kruojos upės vaga prieisite ir Eduardo Mieželaičio gimtinę – Kreiviškį. Čia esantis kaštonų ir šalia tekančios Kruojos upės peizažas tikrai įstrigs atmintin. 

Na, ir galiausiai pasieksite tašką, kuomet lig šiol visą žygį keliavę prieš upės tėkmę, apsisuksite ir atgal grįšite palei ją. Trumpam atsipūsti galėsite Pakruojo parke, kuriame rasite ir sakurų, ir medinių skulptūrų. Grįždami Pakruojo dvaro link, priesite dvaro sodyboje esantį kankinimo muziejų, aptiekoriaus namą bei gyvulių ūkį. O jeigu dar turėsite laiko, tuomet rekomenduojame užsukti ir į patį Pakruojo dvaro sodybos vidų.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 4 val. 30 min. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis asfaltuotu keliu, pabaigoje apie 450 metrų važiuojama siauresniu, plytomis grįstu keliuku. Automobilio parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje. 

    Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite žvyrkeliais bei asfaltuotais, plytelėmis grįstais takeliais, kitą dalį – miško / parko keliais bei takeliais.

    Iššūkiai: Paverdenių kaime dėl arti kelio esančio vandens telkinio dvejose vietose gali būti sunkiau praeinama, bet įveikiama, todėl nereikėtų išsigąsti.

    Prisijunkite