Title Image

Labanoro aštuonių ežerų pakrantėmis (21 km)

Labanoro aštuonių ežerų pakrantėmis (21 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute jūsų laukia Labanoro pelkių ir ežerų iššūkis, siekiantis daugiau nei 20 kilometrų. Žygį pradėsite eidami Labanoro pažintiniu taku, kur galėsite pasigrožėti Labanoro ežeru, susipažinti su senuoju mišku, pelke ir augmenija, kurios dalis netgi įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Šis takas taip pat vingiuoja palei du pilkapius: Labanoro ir Pašekščio, taigi jie taip pat atsidurs jūsų dėmesio centre.

Antroje maršruto dalyje jūsų laukia viena aukščiausių Lietuvoje – Baltelės pušis, esanti visai šalia tilto per Luknelę. Nusiteikite, šiame maršrute pereisite dar ne vien tiltą per kanalą, jungiantį Šiekščio ir Peršokšnų ežerus. Labanoro giria garsėja ežerų gausumu, o šis maršrutas leis tik dar kartą tuo įsitikinti. Pražygiuosite jų net aštuonis: jau minėtą Labanoro, Indrajų, Ilgio, Šiekščio, Peršokšnų, o Aibutiškio pelkės prieigose jūsų taip pat lauks Aibutiškio, Bedugnio ir Ažukalnio nedideli, tačiau ypatingai gražūs ežerėliai.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. 30 min. — 5 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Švenčionys

Sekmadienis
11.28
1°C
1 - 4 m/s
Pirmadienis
11.29
0°C
4 - 5 m/s
Antradienis
11.30
-3°C
8 - 10 m/s
Trečiadienis
12.01
-5°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
12.02
2°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
12.03
-9°C
2 - 5 m/s
Šeštadienis
12.04
-4°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas- šalia Labanoro pažintinio tako poilsiavietės.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais ir takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa.

   

  Iššūkiai: Maršruto atkarpos ties Bedugnio ir Ažukalnio ežerais pareikalaus Jūsų dėmesingumo. Todėl teks atidžiai sekti žemėlapio nuorodas, nepamesti krypties ir siaurų takelių.

   


   

  Prisijunkite