Title Image

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Įsiminti

3,50

Miškai kaip miškai, iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantys iš kitų. Tačiau jie įgauna visai kitą prasmę, kai žinai, kad šioje vietoje – Kuro girioje kovotojai už laisvę padėjo savo galvas. Būtent 1863 m. čia vyko kautynės prieš carinės Rusijos kariuomenę, o mažiau nei po šimto metų šiuose miškuose ginklus prieš okupantą surėmė ir Lietuvos partizanai. 

Dabar, kaip kokie istorijos inkliuzai, apie didingą šio miško istoriją mums primena atkurtos partizanų žeminės. Jų tikrai išvysite ir šiame maršrute, kaip ir 1863 metų sukilimo dalyvių kapus. Ilgą laiką ši kapavietė nebuvo žinoma, kaip ir nėra tiksliai žinoma, kiek sukilėlių čia buvo palaidota, manoma, kad devynis. Taigi šiame maršrute kviečiame į Kuro mišką, kuris slepia daug paslapčių, galbūt todėl ši miško glūduma taip įtraukia. Ir galima įsivaizduoti, kaip jis anuomet savo prieglobsčiu, pelkėmis ir klampiomis balomis padėjo laisvės gynėjams lyg būtų dar vienas laisvės karys.

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Kaunas

Pirmadienis
05.02
15°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.03
14°C
3 - 5 m/s
Trečiadienis
05.04
12°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
05.05
15°C
3 - 5 m/s
Penktadienis
05.06
17°C
3 - 4 m/s
Šeštadienis
05.07
17°C
3 - 5 m/s
Sekmadienis
05.08
12°C
2 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 2 km žvyrkeliu. Parkavimas – miško aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį žygio žygiuosite miško keliukais.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas mobilusis ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite