Title Image

Laukinė Plazės gamtinio rezervato patirtis (8 km)

Laukinė Plazės gamtinio rezervato patirtis (8 km)

Įsiminti

2,50

Plazės gamtinis rezervatas, kuris kažkada buvo, rodos, niekuo neišsiskiriantis sovietų karinis poligonas, o šiandien vis labiau įgauna savo gamtos savitumą. Pajūrio miško takeliais pirmiausiai pasieksite paplūdimį, kur teks perbristi ar peršokti per į jūrą įtekantį upelį. Toliau jūsų lauks maršruto atkarpa paplūdimiu, kopų takais keliausite pirmyn, kol pasieksite vaizdingą vietą – skardį, iš kurio į jūrą įteka keletas šaltinių bei stūkso bunkerių liekanos.

Ir jeigu galvojate, kad kormoranai svečiuojasi tik Kuršių nerijoje, tai tikrai pastebėsite, kad šie paukščiai pamėgę ir Plazės ežero pakraščius. Antroji maršruto dalis ves Pajūrio taku pro paukščių stebėjimo namelį. Jums atsivers graži panorama į unikalų, visai šalia jūros susiformavusį Plazės ežerą. O jeigu pataikysite ir žygiuosite šį maršrutą paukščių migracijos laiku, tuomet, neabejojame, jis suteiks unikalią papildomą vertę. Čia grožėsites žmogaus neapliestu laukiniu mišku, pelkėmis ir tekančiais upeliais. O maršruto pabaigoje aplankysite ir Karklės kaimo bažnyčios liekanas. 

Kalvotumo lygis - aukštasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 2 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Klaipėda

Pirmadienis
10.03
14°C
5 - 9 m/s
Antradienis
10.04
14°C
6 - 8 m/s
Trečiadienis
10.05
15°C
6 - 7 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
9 - 10 m/s
Penktadienis
10.07
14°C
7 - 8 m/s
Šeštadienis
10.08
15°C
6 - 6 m/s
Sekmadienis
10.09
12°C
7 - 8 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – neasfaltuotoje parkavimo aikštelėje šalia namelio su ąsočiu (jame palikti pinigų už parkavimą). 

    Žygiavimas: Nedidelę dalį maršruto žygiuosite žvyrkeliu ir asfaltuotu keliu. Likusi dalis – miško bei pievų takeliai, taip pat eisite paplūdimiu.

    Iššūkiai: Maršruto pradžioje reikės perbristi / peršokti negilų upelį (1-2,5 m. pločio).

    Prisijunkite