Title Image

Legendomis apipinta Šiaulės žemė (22 km)

Legendomis apipinta Šiaulės žemė (22 km)

Įsiminti

3,50

Pradėdami šį maršrutą turėsite dvi progas pažvelgti, kaip jis atrodo iš viršaus. Pirmoji galimybė jūsų lauks visai šalia starto. Tai Šiaulės apžvalgos bokštas, kur pakilę į 21 m. aukštį galėsite stebėti, kiek akys aprėpia Šiaulėnų miestelį bei kalvotas, pelkėtas ir miškingas jo apylinkes. Antrąją progą turėsite pasiekę Kudinų piliakalnį, kitaip dar vadinamą Šiaulės, Saulės arba Bažnyčios kalnu. Tiek skirtingų pavadinimų išduoda, kad ši vietovė turi daug skirtingų, legendomis apipintų istorijų. Ar žinojote, kad svarstoma, jog būtent čia galėjo įvykti garsusis Saulės mūšis? Tai simbolizuoja šio piliakalnio amžius bei stovėjusi tvirta pilis kartu su papėdėje įsikūrusiu klestinčiu miestu. Negana to, istorijos pasakoja ir apie šioje vietoje už gyventojų nuodėmes žemės prarytą miestą. Taigi legendų šiai vietovei tikrai netrūksta.

Šiame maršrute jus nuolat lydės lengvai banguotas reljefas, kurio dėka jums atsivers daugybė skirtingų matymo rakursų. Netrūks ir kontrastų, kuomet žygiuosite pro įvairias gyvenvietes, kuriose matysite tiek gražiai sutvarkytas sodybas, tiek apleistas ir jau nebegyvenamas. Pusiaukelėje galėsite atsipūsti greta Gomertos ežero, stebėdami jo pakrantes. Nusiteikite, kad maršruto kraštovaizdis nuolat keisis: mišką keis pievos ir laukai, o jas vėl miškai.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 4 val. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Radviliškis

Trečiadienis
10.05
13°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
5 - 9 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
4 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 6 m/s
Pirmadienis
10.10
14°C
5 - 7 m/s
Antradienis
10.11
14°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija, paskutinis kilometras – žvyrkeliu.  Parkavimas – stovėjimo aikštelė bus dešinėje netoli Šiaulės apžvalgos bokšto.

   

  Žygiavimas: Didžioji dalis maršruto ves nežvyruotais arba mažai žvyruotais neintensivaus eismo miško ir lauko keliukais.

   

  Iššūkiai: Apie 1 kilometras trasos, einant nuo Gomertos ežero stovyklavietės, ves beveik išnykusiu miško keliuku, kad nenuklysti, vadovaukitės maršruto nuorodomis.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas mobilusis ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite