Title Image

Lekėčių gamtos lobynai (11 km)

Lekėčių gamtos lobynai (11 km)

Įsiminti

3,50

Savo žygį pradėsite Lekėčių informacinio centro teritorijoje, kur galėsite pasižvalgyti po medžių sakinimo ekspoziciją. Susipažinsite su šiuo amatu iš arčiau, kuomet spygliuočių medžių kamienai, ypatingai pušų, prieš kirtimą būdavo pažeidinėjami tam, kad išgauti jų sakus. Būtent Šakių rajone esantis Lekėčių miestelis buvo tas, kuriame pušų sakinimas buvo buvo labai populiarus. Galbūt todėl sakinimo rantos atsidūrė ir ant šio miestelio herbo. 

Dar vienas gamtos objektas, kuris laukia jūsų šiame maršrute – tai Didysis Lekėčių šaltinis. Ypatingai populiarus tarp vietinių apylinkių gyventojų, kurie atvyksta čia prisipildyti šio gėlo šaltinio vandens atsargas. O pasileidę žygiuoti mišku, jo viduryje sutiksite ir nedidelę smėlio salelę, kuri vadinama mažuoju Lekėčių smėlio karjeru. Pasiekus finišą, rekomenduojame išbandyti ir šalia informacinio centro esantį Lekėčių pažintinį taką, kuriuo žingsniuodami pasieksite ir patį Lekėčių miestelį. 

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Žygiavimo trukmė su vežimėliu: 3 val. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Šakiai

Sekmadienis
11.28
2°C
2 - 3 m/s
Pirmadienis
11.29
1°C
5 - 6 m/s
Antradienis
11.30
1°C
4 - 6 m/s
Trečiadienis
12.01
-3°C
2 - 2 m/s
Ketvirtadienis
12.02
4°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
12.03
0°C
3 - 6 m/s
Šeštadienis
12.04
-1°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Būtina atkreipti dėmesį, kad navigacija kai kuriais atvejais gali vesti per Vilkijos keltą, kuris kursuoja tik nuo gegužės iki lapkričio . Parkavimas – stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją maršruto dalį einama miško keliukais su trumpomis žvyrkelių atkarpomis.

   


   

  Prisijunkite