Title Image

Link legendomis apipinto Girnikų kalno (26 km)

Link legendomis apipinto Girnikų kalno (26 km)

Įsiminti

3,50

Žygis, kuris tikrai patiks kalvotų vietovių mėgėjams. Savo kelionę pradėsite jaukiame Kurtuvėnų miestelyje, kuris neabejotinai tampa vienas iš traukos centrų visame Kurtuvėnų regioniniame parke. Todėl siūlome pasisvečiuoti jame ilgiau. Solo maršrutas išves jus iš pačio miestelio, kur jus nustebins čia esantis elnynas. 

Čia jus ir pasitiks parko linksmieji kalneliai, todėl nusiteikite sušilti. Kelyje jus lydės miško masyvai bei atsiveriantys dirbami laukai. Jūsų judėjimo kryptis bus Girnikų kalnas, kitaip dar vadinamas Šventakalniu. Jį išvysite papuoštą įvairiomis su baltų kultūra susijusiomis skulptūromis, o nuo pačio kalno atsivers Girninkų apylinkės. Tolumoje išvysite Šatriją, Šiaulius, Kuršėnus ir Kurtuvėnus, tyvuliuojantį Bulėnų ežerą bei Ventos ir Dubysos perkasą. Pasak legendos, milžinas Ansiulis šioje vietoje kartą nugalėjo tiek priešų-žuvėdrų, kad susidarė visas kalnas nukautųjų, kurias milžinas užbėrė iš pajūrio atneštu smėliu. Tiesa, ši vieta ypatinga ir Saulės mūšio paminėjimui, kasmet rugsėjo 22-ąją čia uždegama baltų vienybės ugnis bei vyksta laužų „susijungimas“ su kitais Lietuvos piliakalniais.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 4 val. 30 min. — 6 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Šiauliai

Pirmadienis
10.03
10°C
7 - 8 m/s
Antradienis
10.04
13°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
10.05
12°C
3 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
5 - 8 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 7 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygį pradėsite ir baigsite asfaltuotu keliu. Apie pusę maršruto eisite žvyrkeliais, o kitą dalį miško takeliais.

   

  Iššūkiai: Nors takas į Girnikų piliakalnį yra sutvarkytas ir pritaikytas lipimui, tačiau gali pareikalauti šiek tiek jėgų.

   


   

  Prisijunkite