Title Image

Link Pilaitės vandens ir vėjo malūnų (7 km)

Link Pilaitės vandens ir vėjo malūnų (7 km)

Įsiminti

2,50

Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, taigi žygiuoti šiuo maršrutu ne tik saugu, įdomu, bet ir patogu!

Nors Giruliai skamba kaip pajūrio maršrutas, tačiau iš tikrųjų norime jus pakviesti į Vilniaus pašonėje esantį Girulių mišką. Čia vingiuojančiais takeliais žygiuosite iki Sudervės upelio, kurį šiame maršrute kirsite ne kartą.

Pasieksite Karoliniškių vandenvietę, kurią pražygiavę išvysite ir pagrindinį šio žygio akcentą – Pilaitės dvaro sodybą ir vandens malūną. Neabejojame, bus įdomu pasižvalgyti po šiuos, šiek tiek mistika dvelkiančius objektus ir įsivaizduoti, kaip klestėjo šis dvaras XVI amžiuje. Negana to, greta stūksos ir LDK laikus menantis Pilaitės piliakalnis. Žygiuodami toliau prieisite įspūdingą ir lyg iš pasakos atsiradusį vėjo malūną. Įdomu tai, kad iš tikrųjų šis vėjo malūnas stovėjo Šakių rajone, Liepalotų kaime, tačiau, kad visiškai nesunyktų, buvo išardytas ir pervežtas į Vilnių, kur suklestėjo iš naujo  – šiandien galime juo grožėtis vos už 15 min. kelio nuo Vilniaus centro.

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Pirmadienis
05.09
13°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.10
16°C
1 - 4 m/s
Trečiadienis
05.11
18°C
5 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.12
16°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
05.13
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
05.14
14°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
05.15
12°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas – atvykimas naudojantis navigacija. Parkavimas – už kolonėlės esančių žvyrkelių šalikelėje.

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais ir keliukais. Du kartus kirsite asfaltuotą kelią.

  Iššūkiai: Vienoje vietoje yra kiek statesnė įkalnė.

  Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

  Tinkamumas šeimoms: Maršrutas tinkamas šeimoms su mažamečiais vaikais, taip pat senjorams. 

   


   

  Prisijunkite