Title Image

Medininkų istorijos ženklais (10 km)

Medininkų istorijos ženklais (10 km)

Įsiminti

2,50

Medininkai – išskirtinė Lietuvos vieta labiausiai žinoma dėl trijų dalykų: įspūdingos pilies, kurią, žinoma, galėsite aplankyti ir šiame maršrute, aukščiausios Lietuvos vietos ir emocinės reikšmės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui. Šis miestelis, būdamas vos 2 kilometrai nuo Lietuvos-Baltarusijos sienos, mūsų istorijos puslapiuose įsirėžęs dėl įvykio susijusio su kova už Lietuvos laisvę, kuomet Sovietų armija užpuolė ir nužudė septynis Lietuvos pasieniečius.

Mes norime jus supažindinti su šia unikalia vieta ir Juozapinės geomorfologiniu draustiniu, kuris saugo aukščiausią Lietuvos vietą – Aukštojo kalną. Įdomu tai, kad aukščiausiojo titulu jis gali didžiuotis tik nuo 2004 metų, mat iki tol buvo manyta, kad aukščiausia Lietuvos vieta yra čia pat esantis Juozapinės kalnas. Skirtumas tarp šių viršukalnių vos vienas metras. Visi žinome, kad esame lygumų krašte, todėl ironija tikrai gali pasirodyti išvydus šią, rodos, niekuo savo reljefu neišsiskiriančią vietą. Tačiau faktas tas, kad čia jūs būsite 294 metrai virš jūros lygio. O šio fakto neleis pamiršti ir čia stovintis vardinis akmuo, Baltų saulės rato skulptūrinė kompozicija ir, žinoma, apžvalgos bokštas, kuris bent kiek leis pajusti atsiplėšimo nuo žemės jausmą.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 3 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Pirmadienis
05.09
13°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.10
16°C
1 - 4 m/s
Trečiadienis
05.11
18°C
5 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.12
16°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
05.13
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
05.14
14°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
05.15
12°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – bažnyčios automobilių stovėjimo aikštelėje.

    Žygiavimas: Daugiausia žygiuosite žvyrkeliais bei miško keliukais ir miesto gatvėmis.

     

     

    Prisijunkite