Title Image

Miško takais per Šventosios baseiną (31 km)

Miško takais per Šventosios baseiną (31 km)

Įsiminti

4,50

Miškas ir upė – du pagrindiniai šio maršruto elementai, tobulai papildantys vienas kitą. Neabejojame, kad jums labiausiai patiks vietos, kuriuose Šventosios upė matosi iš viršaus. Šiame žygyje jūsų laukia ne viena stovyklavietė, todėl nepamirškite įsidėti užkandžių ir pasilepinti pikniku gamtoje. Jūsų aplankytų objektų sąraše taip pat atsidurs vienas didžiausių riedulių Lietuvoje – Mokas. Spėjama, kad šioje vietoje buvo senovės lietuvių alkavietė, kurioje buvo aukojamos aukos. Žinant, kokie senovės lietuviai buvo artimi su gamta, kažkaip visai kitaip nuteikia ir tavo pamąstymus apie asmeninį ryšį su tave supančia aplinka. 

Žygiuodami toliau, pasieksite išties įspūdingą objektą – iš žemės gelmių besiveržiantį šaltinį. Įspūdį paliks tiek jo dydis, tiek faktas, kad jis burbuliuoja. Čia variantai jums bus du: paįvairinti savo kelią ir bristi per upelį arba pasirinkti paprastesnį ėjimą. Tačiau abu variantai nuves jus prie Sukinių piliakalnio. O į finišą grįšite besigrožėdami Šventosios upės baseinu ir jį supančiais miškais. 

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 5 val. 30 min. — 7 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Ukmergė

Pirmadienis
10.03
7°C
8 - 9 m/s
Antradienis
10.04
11°C
2 - 6 m/s
Trečiadienis
10.05
13°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
14°C
4 - 6 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje aikštelėje netoli gamyklos.

    Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais ir takeliais, kartais kvartalinėmis linijomis.

    Iššūkiai: Maršrute yra upelių, kurie po lietaus gali šiek tiek patvinti, taigi rekomenduojame avėti neperšlampamus batus.

    Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

    Prisijunkite