Title Image

Mitais palei Lietuvos vardo kilmę – Lietavą (18 km)

Mitais palei Lietuvos vardo kilmę – Lietavą (18 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutas, kuriame susitinka du svarbūs aspektai – gamtos grožis ir istorinė reikšmė. Didžiąją laiko dalį būsite Neries pašonėje, o žygiuoti pradėsite gražiais Neries pakrantės pušynais, tarp kurių tikrai išsiskirs pakeliui sutikti stovintys stori, seni, stiprybę simbolizuojantys ąžuolai. 

Istorinis šio žygio aspektas atsiskleis priėjus Lietaukos (Lietuvos) upelį, su kuriuo siejama Lietuvos vardo atsiradimo reikšmė. Tiesa, tai yra tik hipotezė, kad šis upelis davė pradžią Lietuvos vardo atsiradimui. Tačiau, neabejotinai, dėl to jis tampa tik dar įdomesnis ir patrauklesnis. Įdomumo suteiks ir jo kirtimas, nes tai galėsite padaryti brasta arba šalia esančiu tilteliu.

Toliau maršrutas suksis tolyn nuo Neries ir vaizdingais miškais bei laukais nulydės jus prie kito lankytino objekto, mūsų manymu, pačios gražiausios medinės Perelozų Viešpaties Kryžiaus sentikių cerkvės, kuri pastatyta dar XVII amžiuje.

 

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Jonava

Antradienis
04.26
13°C
3 - 4 m/s
Trečiadienis
04.27
9°C
3 - 6 m/s
Ketvirtadienis
04.28
9°C
2 - 3 m/s
Penktadienis
04.29
12°C
3 - 4 m/s
Šeštadienis
04.30
11°C
2 - 2 m/s
Sekmadienis
05.01
11°C
1 - 2 m/s
Pirmadienis
05.02
14°C
1 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir šiek tiek žvyrkeliu. Parkavimas – sankryžoje prie kelio.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite miško keliais ir retai važinėjamais miško žvyrkeliais. Antroje maršruto dalyje jūsų lauks šiek tiek kaimo žvyrkelio.

   

  Iššūkiai: Neišsigąskite, kai maršruto eigoje žemėlapis parodys kirsti mišką. Ši atkarpa tęsis ne daugiau 100 m ir taps papildoma atrakcija, kol vėl pasieksite įprastą miško takelį.

   


   

  Prisijunkite