Title Image

Nidos sklandymo mokyklos pėdsakais (19 km)

Nidos sklandymo mokyklos pėdsakais (19 km)

Įsiminti

Nemokamai

Maršrutas, kurį paskyrėme oro stichijai, o kaipgi kitaip, juk vaikščiosime 1933-1939 Nidoje gyvavusios sklandymo mokyklos pėdsakais. Šis Solo žygis tikrai bus kitoks, nes jūsų laukia 7-ios oranžine spalva pažymėtos stotelės, kuriose išgirsite audio pasakojimus apie čia užgyventas sklandytojų mokyklos ir jos auklėtinių istorijas. Stebėsite Nidos ir ją supančios itin didingos Kuršių nerijos gamtos ryšį ir tai, kad žmonės sugebėjo išnaudoti gamtos elementus kaip galimybę pakilti į orą. Pirmiausia aplankysite Nidos sklandymo mokyklos vietą, kurioje šiandien stovi mokyklos angaro arka, padedanti įsivaizduoti, kokio dydžio jis buvo. O taip pat žygiuodami link Parnidžio kopos, įžengsite lyg į dykumą, kur jums atsivers vaizdas į Nidą ir jos krantą skalaujančias Kuršių marias bei Grobšto gamtinį rezervatą, kurio teritorijoje ir yra kopa, kuria nuolat kursuodavo sklandytuvai, ne veltui šiandien ji būtent ir pavadinta Sklandytojų vardu.

Nusileidę per Tylos slėnį, pamariu patrauksite link Nidos prieplaukos, kurioje nuolat verda gyvenimas, o mes turėsime jums paruošę istoriją apie tai, su kokia tuometinių vietinių gyventojų reakcija susidūrė tik ką atvykę mokyklos kūrėjai. Toliau patrauksite link Kuršių nerijos istorijos muziejaus, kur kviesime bent trumpam užsukti į vidų ir pamatyti, kokius sarkastiškus apdovanojimus sklandytojai įteikinėdavo vieni kitiems. Kelias tęsis pamariu, trinkelėmis grįstu taku, kurį greitai pakeis siauri, smėlėti takeliai, vingiuojantys ant aukšto Kuršių marių kranto. O jūsų tikslas bus pasiekti Bulvikio kyšulį – plačiausią Kurių nerijos vietą, kurioje šiandien, be jokios abejonės, labiausiai jaučiama aviacijos dvasia. Na ir, žinoma, kaipgi būti Neringoje ir nepasiekti pajūrio, todėl būtent šia linkme pasisuks jūsų maršrutas, pakeliui įveikiant Bulvikio ir Angių kalnus. O žygiuojant pajūrio atkarpą link finišo, kviesime pajungti visus savo pojūčius ir pajusti aplink lakstantį vėją.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Nida LR kultūros ministerija
Maršrutas yra projekto „Neringa - Lietuvos kultūros sostinė 2021" dalis. Projektą finansuoja Neringos savivaldybė ir LR Kultūros ministerija.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Neringa

Šeštadienis
10.01
14°C
3 - 4 m/s
Sekmadienis
10.02
14°C
2 - 7 m/s
Pirmadienis
10.03
13°C
6 - 10 m/s
Antradienis
10.04
13°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
10.05
14°C
7 - 8 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
9 - 11 m/s
Penktadienis
10.07
14°C
7 - 9 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje

    Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, smėlėtais paplūdimio takeliais bei nedidelė dalis – žvyro keliais.

    Iššūkiai: Žygiavimas smėlėtais kopų takeliais gali pareikalauti šiek tiek daugiau jėgų.

    Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite garso įrašą su istorija apie lankomą objektą.

    Prisijunkite