Ignalinos r.

Paežeriais per etnografinius kaimus (23 km)

Vidutinis
23 km|5 val. 45 min.
Paežeriais per etnografinius kaimus (23 km)
Maršrtuto vieta žemėlapyje
Starto koordinates bei nuorodą į maršruto žemėlapį gausite el. paštu iškart po registracijos

Sudėtingumo lygis

Sudėtingumo lygis

Vidutinis
Žygiavimo trukmė

Žygiavimo trukmė

4 val. 15 min. 5 val. 45 min.

Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – šalikelėje šalia autobusų stotelės.

 

Žygiavimas: Žygiuosite miško takais ir takeliais. Nedidelė atkarpa – asfaltuotu keliu.

 

Iššūkiai: Keliose atkarpose miško keliukai sunkiau pastebimi, tačiau atidžiai vadovaudamiesi žemėlapyje esančiomis nuorodomis tikrai nepasiklysite.

 

Kita informacija: Žygiuosite palei Balčio gamtinio rezervato ribą, dėl šios priežasties būkite atidūs ir žygiuokite tik maršruto linija.

 

Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

 

Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

Aukštaitijos nacionalinis parkas – vieta, kurioje atrasi ne vieną Lietuvos etnografinį kaimą, primenantį mums apie mūsų tradicijų šaknis. Todėl visiems, kam patinka tai, kas autentiška, tačiau vis labiau reta – šis maršrutas tikrai nustebins savo paslaptimis. Na, o savo žygį pradėsite sename gatviniame kaimelyje – Ginučiuose. 

Jaukumo šiame maršrute bus į valias – tiek žygiuojant etnografinių kaimų keliais, tiek ežerų pakrantėmis. Tiesa, iš viso jūsų laukia net keturi ežerai, palei kurių pakrantes išraizgėme šį maršrutą. O du iš jų atrasite miško tankmėje, todėl aplink juos tvyros ypatinga romantiška aura, kuri įtrauks ir jus. Taip pat paruošėme jums ir du mūsų jau minėtus etnografinius kaimus – Strazdų ir Šumių – bei apie juos daugiau informacijos suteikiančius oranžinius žymeklius. Kartu šis maršrutas palydės jus į miško tankmę ir ten slypintį miško gyvenimą. O pakeliui sutiksite ne vieną vietą trumpam atokvėpiui ir maudynėms ežere, jeigu šį maršrutą pasiryšite žygiuoti vasarą.

Antėja
lapkritis 2022
Pr
An
Tr
Kt
Pn
Št
Sk
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4