Title Image

Pagirių karjero iššūkis (12 km)

Pagirių karjero iššūkis (12 km)

Įsiminti

Nemokamai

Pagirių karjerą iš visų pusių supa miškai, kurie išsiskiria tankiai išraizgytų, jaukių keliukų (pastaba: deja, didžiąja dalimi miškininkų išartų bei paverstų kvartalinėmis linijomis) tinklu ir medžių įvairove. Rodos, ką tik ėjote eglynu, kurį pakeis baltuojantis beržynas, o tolumoje jau matysis pušynas. Būtent ši dinamiško miško patirtis ir laukia jūsų pirmoje žygio dalyje. Tiesa, vietomis teks žygiuoti šalia miško, kur iš vienos pusės galėsite klausytis miško garsų, o kitoje pusėje prieš jūsų akis atsivers lygumų toliai.

Antroje žygio dalyje įžengsite į Pagirių-Kaišialakių smėlio-žvyro karjerą. Čia jums prireiks daugiau jėgų, nes vietomis smėlis bus išties klampus. Tačiau visos jūsų pastangos atsipirks vaizdais, kuriuos pamatysite: stūksantys kasimo įrenginiai ar susiformavę keturi ežerėliai. Didžiausias ir gražiausias iš jų – pavadintas Svajonės vardu, kurio pakrante galėsite mėgautis žygiuodami.

Pajuskite atradimo džiaugsmą – juk kartais nauji potyriai glūdi net ir mums jau įprastose vietose! Kartu su inovacijų kūrėju mažmeninės prekybos rinkai „StrongPoint“ parengėme žygių rinkinį, kurį praminėme Atradėjo vardu. Kruopščiai atrinkti Solo maršrutai subalansuoti tiems, kurie išsiilgę neišdildomų įspūdžių. Atsitraukite nuo persekiojančios rutinos darbe bei kasdienių rūpesčių ir leiskitės į vieną iš šių žygių.

Tyrinėkite ne tik aplinką, bet ir save.
#makeadifference

 

 

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Sekmadienis
11.28
2°C
1 - 3 m/s
Pirmadienis
11.29
1°C
2 - 3 m/s
Antradienis
11.30
-1°C
7 - 9 m/s
Trečiadienis
12.01
-6°C
3 - 3 m/s
Ketvirtadienis
12.02
3°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
12.03
-6°C
2 - 5 m/s
Šeštadienis
12.04
-1°C
3 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfalfuotu keliu, kurio paskutiniai 2 km bus žvyrkelis. Parkavimas – aikštelėje prie kapinių.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite retai važinėjamais miško keliukais. Dalis šių keliukų gegužės viduryje buvo suarti ir paversti miško kvartalinėmis linijomis, tad žingsniuoti jomis bus nemažas iššūkis, ypač esant drėgnesniam orui . Karjero teritorijoje žygiuosite maždaug 2.5 km, kurių nemaža dalis bus labai smėlėta. Šiame maršrute žygio batai su aukštesniu kulnu labai rekomenduojami.

   

  Iššūkiai:  Tiek išarti miško keliukai, paversti kvartalinėmis, tiek smėlėta karjero dalis pareikalaus papildomų jėgų ir kantrybės. Vienoje vietoje reikės įveikti statesnę įkalnę. Esant šlapiam orui, dalis vietų gali tapti klampios ir murzinos.

   

  Kita informacija: Karjere bei dalyje aplinkinių jo kelių kartais važinėja krosinių motociklų mėgėjai, tad, jeigu eidami juos išgirsite, būkite atsargūs ir stebėkite, ar jie nevažiuoja tuo pačiu taku, kuriuo einate jūs.
  Karjeras yra veikiantis ir darbo dienomis eksploatuojamas, todėl juo galite eiti tik vakarais arba savaitgaliais. Nepaisant to, vis vien būkite atsargūs ir nesiartinkite prie ten esančios technikos.

  Maršruto alternatyvi atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine.

   


   

  Prisijunkite