Title Image

Pagirių karjero iššūkis (12 km)

Pagirių karjero iššūkis (12 km)

Įsiminti

3,50

Pagirių karjerą iš visų pusių supa miškai, kurie išsiskiria tankiai išraizgytų, jaukių keliukų (pastaba: deja, didžiąja dalimi miškininkų išartų bei paverstų kvartalinėmis linijomis) tinklu ir medžių įvairove. Rodos, ką tik ėjote eglynu, kurį pakeis baltuojantis beržynas, o tolumoje jau matysis pušynas. Būtent ši dinamiško miško patirtis ir laukia jūsų pirmoje žygio dalyje. Tiesa, vietomis teks žygiuoti šalia miško, kur iš vienos pusės galėsite klausytis miško garsų, o kitoje pusėje prieš jūsų akis atsivers lygumų toliai.

Antroje žygio dalyje įžengsite į Pagirių-Kaišialakių smėlio-žvyro karjerą. Čia jums prireiks daugiau jėgų, nes vietomis smėlis bus išties klampus. Tačiau visos jūsų pastangos atsipirks vaizdais, kuriuos pamatysite: stūksantys kasimo įrenginiai ar susiformavę keturi ežerėliai. Didžiausias ir gražiausias iš jų – pavadintas Svajonės vardu, kurio pakrante galėsite mėgautis žygiuodami.

 

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Pirmadienis
05.09
13°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.10
16°C
1 - 4 m/s
Trečiadienis
05.11
18°C
5 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.12
16°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
05.13
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
05.14
14°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
05.15
12°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfalfuotu keliu, kurio paskutiniai 2 km bus žvyrkelis. Parkavimas – aikštelėje prie kapinių.

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite retai važinėjamais miško keliukais. Dalis šių keliukų gegužės viduryje buvo suarti ir paversti miško kvartalinėmis linijomis, tad žingsniuoti jomis bus nemažas iššūkis, ypač esant drėgnesniam orui . Karjero teritorijoje žygiuosite maždaug 2.5 km, kurių nemaža dalis bus labai smėlėta. Šiame maršrute žygio batai su aukštesniu kulnu labai rekomenduojami.

  Iššūkiai:  Tiek išarti miško keliukai, paversti kvartalinėmis, tiek smėlėta karjero dalis pareikalaus papildomų jėgų ir kantrybės. Vienoje vietoje reikės įveikti statesnę įkalnę. Esant šlapiam orui, dalis vietų gali tapti klampios ir murzinos.

  Kita informacija: Karjere bei dalyje aplinkinių jo kelių kartais važinėja krosinių motociklų mėgėjai, tad, jeigu eidami juos išgirsite, būkite atsargūs ir stebėkite, ar jie nevažiuoja tuo pačiu taku, kuriuo einate jūs.
  Karjeras yra veikiantis ir darbo dienomis eksploatuojamas, todėl juo galite eiti tik vakarais arba savaitgaliais. Nepaisant to, vis vien būkite atsargūs ir nesiartinkite prie ten esančios technikos.

  Maršruto alternatyvi atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine.

   


   

  Prisijunkite