fbpx
Title Image

Stebint paukščius Baltojoje Vokėje dar ilgiau (25 km)

Stebint paukščius Baltojoje Vokėje dar ilgiau (25 km)

Įsiminti

3,50

Kviečiame į dar ilgesnę paukščių pažinimo kelionę. Čia susipažinsite su viena vertingiausių teritorijų paukščiams Lietuvoje – Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkiniais ir pelke, kuri yra Baltosios Vokės biosferos poligono dalis. Žygis prasidės jaukioje poilsiavietėje, esančioje miško viduryje prie nedidelio Karkločio ežerėlio. Eidami Ropėjų miškais, netrukus įžengsite į tikrą paukščių karalysę, kurią taip pat pamėgę žvejai, o vėliau jūsų laukia ir Baltosios Vokės pelkės pakraščiai. Čia kažkada buvo eksportuojami durpynai, o šiuo metu likusios tik beribės pievos. Maršruto antroje dalyje susipažinsite su nedideliu Ropėjos karjeru ir atgal į finišą grįšite jaukiais Ropėjų miško keliukais, pakeliui pralenkdami nedidelį Pakrempės kaimelį.

Rekomenduojame į šį maršrutą leistis balandžio-gegužės mėn. ir su savimi turėti žiūronus arba monoklį bei atsisiųsti mobiliąją programėlę BirdNerd, kurios padės pažinti sparnuočių garsus. Šiame maršrute rasite 5 stebėjimo taškus su informacinėmis stotelėmis, kurios padės jums pažinti šį paukščių pasaulį.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 4 val. — 6 val. 30 min.

Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Trakai

Penktadienis
07.01
28°C
2 - 4 m/s
Šeštadienis
07.02
31°C
2 - 4 m/s
Sekmadienis
07.03
24°C
2 - 3 m/s
Pirmadienis
07.04
25°C
1 - 3 m/s
Antradienis
07.05
26°C
1 - 2 m/s
Trečiadienis
07.06
22°C
2 - 5 m/s
Ketvirtadienis
07.07
19°C
3 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – apie 9 km žvyrkeliu. Parkavimas – gražioje poilsiavietės pievoje prie pat ežero.

   

  Žygiavimas: Daugiausiai eisite retai važiuojamais miško bei pievų keliukais, truputį reikės paeiti žvyrkeliu. Taip pat šiek tiek pažygiuosite miško kvartalinėmis linijomis ir dar šiek tiek aukštesne žole apaugusiais keliukais palei tvenkinius.

   

  Iššūkiai: Reikės truputį paeiti kvartalinėmis linijomis, kurios gali būti klampios. Eidami keliukais su aukšta žole ryte arba po lietaus greičiausiai sušlapsite batus. Taip pat karjere turėsite užkilti į stačią ir smėlėtą įkalnę.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

   

  Kita informacija: Žygiuosite Baltosios Vokės biosferos poligone – elkitės atsakingai ir saugokite gamtą bei jos gyvūniją.

   


   

  Prisijunkite