Title Image

Pervalkos kopomis lyg lietuviškoje dykumoje (11 km)

Pervalkos kopomis lyg lietuviškoje dykumoje (11 km)

Įsiminti

3,50

Pervalka stulbina savo miškų ir panoramų grožiu, kurias pasiryžome jums atskleisti šiame žygyje. Taigi kviečiame kartu su mumis patyrinėti Pervalkos kopas ir paganyti akis į gražiausias Mirusių kopų, Kuršių marių ir Baltijos jūros panoramas. O jeigu nesate daug girdėję apie Birštvyno ir Skirsto kopas, tuomet neabejojame, kad liksite sužavėti šia 11 kilometrų atkarpa. Jūsų žygis jau iš karto prasidės prie kopų, kur miško keliukais pasileisite palei Skirpsto kopas. Vaizdai mums atėmė žadą, nes čia iš įvairių rakursų pasimato tiek Baltijos jūra, tiesios Neringos kvartalinės ar Pervalka, tiek Negyvos kopos. Mūsų nuoširdus patarimas, pasiimkite vandens, nes kelionė per šias kopas, turinčias savitą mikroklimatą, šiek tiek primins kelionę per dykumą. 

Toliau miškais atkeliausite iki Pervalkos ir šio miestelio pakrante žygiuosite link Negyvųjų kopų, kurios atsivers nuo Kuršių marių pusės iš visai kitos perspektyvos. Čia pamatysite ir Žirgų rago švyturį, kuris stovi ant dirbtinės salos. Įdomu tai, kad šio kyšulio vardo reikšmė atsirado dar viduramžiais, kai Kryžiuočių ordino riteriai čia sustodavo pailsėti ir paganyti savo žirgus, nes jų laukė kelionė link Ventės rago pilies. Taigi nuo šio Žirgų rago pamariu keliausite iki Naglių gamtinio rezervato. O paskutinė šio žygio atkarpa jūsų laukia mišku, kol pasieksite Birštvyno miškingas kopas. Čia neįtikėtinai jaukiais pušynų keliukais vingiuosite link finišo. 

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Neringa

Pirmadienis
10.03
13°C
13 - 14 m/s
Antradienis
10.04
14°C
10 - 13 m/s
Trečiadienis
10.05
14°C
6 - 8 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
11 - 12 m/s
Penktadienis
10.07
14°C
9 - 10 m/s
Šeštadienis
10.08
15°C
6 - 8 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
10 - 10 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija afaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje stovėjimo aikštelėje

    Žygiavimas: Daugiausia žygiuosite miško, pakrantės keliukais, dalis kelio – smėlėti takeliai.

    Kita informacija: Kirsti Naglių gamtino rezervato teritoriją griežtai draudžiama – teritorija yra stebima, todėl prašome laikytis ženklinimo.

    Prisijunkite