Title Image

Saldutiškis: Jaloveckių paveldas (10 km)

Saldutiškis: Jaloveckių paveldas (10 km)

Įsiminti

Nemokamai

Kviečiame Jus į kelionę laiku – pasivaikščioti po XIX a. dvarininkų Jaloveckių valdas ir susipažinti su Saldutiškio apylinkėmis. Šiame pažintiniame maršrute maža dalele prisiliesime prie Saldutiškio (ar kitaip, anksčiau vadinto Šilgudiškiu, Salgudiškiu) istorijos, o kadangi ji neatsiejama nuo siaurojo geležinkelio – maršrutas neabejotinai atves Jus ir prie jo. Žygiuodami galėsite pasigrožėti šimtamečių medžių alėjomis Saldutiškio parke, pasimėgauti apylinkių miškų ramybe, sustoti maloniai pertraukėlei Lamėsto ežero pakrantėje (o šiltuoju metų laiku – jame nuplauti žygio dulkes ir nuovargį). Žygio maršrutas įvairus – miesto gatvių grindinį keičia pievų keliukai, juos – miško keliai ir žvyrkeliai.

Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Utenos rajono savivaldybe. Žygiuojant šiuo maršrutu atrasite naujus šio rajono kampelius bei grožėsitės gamtos įvairove.

Kalvotumo lygis - vidutinisSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 3 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

  Nuvykimas ir parkavimas: Naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas automobilių stovėjimo aikštelėje.

  Žygiavimas: Daugiausiai žygiuosite miško ir laukų keliais, dalį maršruto – žvyrkeliais, trumpas atkarpas gyvenvietėse – asfaltuotais keliais.

  Iššūkiai: Ėjimas rečiau naudojamu laukų keliuku vasarą užaugus žolei ar žiemą pasnigus gali pareikalauti kiek daugiau jėgų ir ryžto, tačiau tai tik trumpa ir ganėtinai nesudėtingai įveikiama atkarpa. Šiltuoju metų laiku rekomenduojame pasiimti priemonę nuo uodų.

   

   

  Prisijunkite