Title Image

Semeliškės – Lietuvos kunigaikščių takais (32 km)

Semeliškės – Lietuvos kunigaikščių takais (32 km)

Įsiminti

4,50

Ar žinojote, kad tarp Trakų, Aukštadvario ir Elektrėnų esantis Semeliškių miestelis yra vienas seniausių Lietuvoje? Manoma, kad gyvenvietė įkurta apie 12761283 m., kai didysis kunigaikštis Traidenis čia leido apsigyventi nuo kryžiuočių pabėgusiems prūsams ir vakarų lietuviams. Taigi šiuo maršrutu pakviesime jus žygiuoti gilias istorines šaknis turinčio miestelio takais. 

Savo žygį pradėsite nuo savotiško Semeliškių simbolio – Šv. Lauryno bažnyčios, kurios varpinėje stovi ir seniausias visoje Lietuvoje 1442 metus menantis varpas. Toliau žygiuosite per senovinį grindinį, vadinamą briuką. Vietiniai gyventojai apie šį kelią kalba, kad jis itin senas, pasilikęs čia dar nuo Vytauto Didžiojo laikų. O pats miestelis išties spinduliuoja jaukią aurą, kuri aplanko išvydus visus jo senovinius medinius namelius. Galiausiai, palikus Semeliškes užnugaryje, pajudėsite link Strėvio ežero užtvankos. Tai nebus vienintelis ežeras, kurį pasieksite žygiuodami šio krašto miško keliukais ar laukais, vieną po kitos aplenkdami čia jau seniai stovinčias sodybas. Todėl išsiruošę į šį žygį vasarą, turėsite ne vieną progą maudynėms.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 5 val. 30 min. — 7 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Elektrėnai

Trečiadienis
10.05
14°C
3 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 5 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
5 - 6 m/s
Pirmadienis
10.10
13°C
4 - 6 m/s
Antradienis
10.11
14°C
3 - 4 m/s
METEO.LT
Lokacija:

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – aikštelėje šalia bažnyčios.

    Žygiavimas: Daugiausiai neasfaltuotais keliais ir miško keliukais, kelios atkarpos – akmenimis grįstais takais, asfaltuotais keliais.

    Prisijunkite