Title Image

Šimonių girioje link išnykusio kaimo ir aukštapelkės (11 km)

Šimonių girioje link išnykusio kaimo ir aukštapelkės (11 km)

Įsiminti

3,50

Startuojant jus iš karto apglėbs Šimonių giria, nes žygiuoti pradėsite jos miško takais. Neužilgo prieisite ir pirmąjį maršruto objektą, prie kurio norėsis stabtelėti – Piliakalnio užpelkėjusį ežerą. Visą žygį jus lydės jauki miško tankmė, kuria žygiuodami pirmyn pasieksite ir jau išnykusį Juodeglyno kaimą, apie kurio egzistavimą dabar išduoda tik viena čia išlikusi sodyba su vaizdu į Juodeglyno ežerėlį. 

Toliau jūsų lauks tikrasis šio maršruto nuotykis, nes įžengsite į Svarbinio aukštapelkę, kur žygiuodami palei pelkės šoną pajusite aplinkui tvyrančią ramybę bei galėsite spėlioti, kokius paukščių balsus girdite, nes jų rūšių čia bus pačių įvairiausių. Žygiuojant sausuoju laikotarpiu jūsų kojos turėtų išlikti sausos, tačiau gerai pagalvokite apie savo avalynę ankstyvą pavasarį palijus lietui, nes galite šiek tiek sušlapti. Čia jus taip pat pasitiks itin susiaurėję takeliai bei vietomis ant kelio užvirtę medžiai. Negana to, išvysite ir Mažąjį karjerą, kurį praėjus, jaukiais ramiais miško keliukais pasieksite finišą.

 

 

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Anykščiai

Trečiadienis
10.05
13°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
10.08
15°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
10.10
13°C
4 - 6 m/s
Antradienis
10.11
13°C
4 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas naudojantis navigacija, starto vietą pasieksite žvyrkeliu. Parkavimas automobilį galima pasistatyti medžių properšose šalia kelio.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto sudaro žvyruoti ir minkšti miško keliukai, taip pat reikės eiti siaurais miško takeliais ir pereiti žvyro karjerą.

   

  Iššūkiai: Žvyro karjere laukia vienas statesnis pakilimas ir nusileidimas.

   

  Kita informacija: Gali būti silpnas/ neveikti TELE2 tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite