Title Image

Stebint paukščius Nemuno deltoje (19 km)

Stebint paukščius Nemuno deltoje (19 km)

Įsiminti

3,50

Šio maršruto dėmesio centre Pakalnės polderių kraštovaizdžio draustinis. O tiems, kas nežino, tai polderiu vadinama nusausinta pakrantės dalis, kas, žinoma, tampa idealia vieta apsigyventi paukščiams. Nemuno deltoje jų išties daug ir kartu turime išskirtinę progą pamatyti retas ir nykstančias paukščių rūšis. Geriausias laikas stebėti paukščius – pavasaris, o jeigu keliausite šiuo maršrutu kovo-balandžio mėn., turėsite progą išvysti gausiai migruojančius žąsų ir ančių būrius. Ar žinojote, kad kartais vandens paukščių skaičius šioje ypatingoje vietoje siekia net 20 000? Ir nepamirškite prieš žygį pasidomėti, kaip atrodo pilkoji žąsis, paprastasis griciukas ir tulžis, kad, jeigu išvystumėte juos gyvai, žinotumėte, kaip atrodo TOP 3 Rusnės apylinkėse gyvenantys paukščiai. Žygiuodami taip pat atrasite ir vieną seniausių pamario krašto gyvenviečių – Vorusnę.

Paros laikas paukščių stebėjimui nėra svarbus, tačiau rekomenduojame tai daryti ryte iki 11 val. arba vakare nuo 16 val. bei turėti su savimi žiūronus arba monoklį. Maršrute taip pat rasite pateiktus 3 geriausius paukščių stebėjimo taškus su aprašymais.

Rekomenduojame mob. programėles, kurios greitai ir lengvai padės atpažinti paukščius šio žygio metu:

 

BirdNET: atpažinimui pagal paukščių skleidžiamus garsus.

 

 

Merlin Bird ID by Cornell Lab: atpažinimui pagal paukščių nuotraukas, apibūdinimą.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Šilutė

Pirmadienis
10.03
13°C
6 - 8 m/s
Antradienis
10.04
14°C
5 - 8 m/s
Trečiadienis
10.05
15°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
6 - 6 m/s
Šeštadienis
10.08
17°C
4 - 4 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
5 - 7 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu, paskutinė atkarpa – akemnimis grįstu keliuku. Parkavimas –  Rusnėje, prieplaukoje, šalia Gandhi ir Kallenbach skulptūros.

   

  Žygiavimas: Pirmąją maršruto dalį žygiuosite žvyro keliukais Rusnės saloje. Kita dalis maršruto – Rusnės miestelyje sutvarkytais pasivaikščiojimo keliukais, dalis – upelio pylimu, daugiausia žole.

   

  Iššūkiai: Šylant klimatui ir tirpstant sniegui, dalis keliukų yra drėgni ar apsemti vandens, todėl rekomenduojame avėti neperšlampamus batus.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

   

  Prisijunkite