Title Image

Svilė: kur trykšta daugiau nei 100 versmių (12 km)

Svilė: kur trykšta daugiau nei 100 versmių (12 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute jūsų laukia takai daugiausiai vedantys per spygliuočių miškus. Taigi žalio miško fonas jus lydės čia bet kuriuo metų laiku. Išvysite kelias lankytinas vietas, iš kurių pirmoji – tai apvalios formos Pašvinio ežeras. Taip pat visi gerai žinome, kad netoli Šiaulių turime garsųjį Kryžių kalną. Tačiau galbūt mažai kas girdėję, kad prie Šiaulių stovi dar viena tokio tipo išskirtinė vieta – Kryžių kryžkelė, kurią drąsiai galima vadinti mažuoju Kryžių kalnu. 

Žygiuodami toliau pasieksite vieną pagrindinių šio žygio akcentų – Svilės šaltinius, kur trykšta daugiau kaip 100 įvairaus dydžio versmių. Tai viena įspūdingiausių tokio tipo vietų Lietuvoje. Šaltinių teritorija čia didžiausia pagal užimamą plotą ir trečia pagal susidariusio požeminio vandens kiekį. Žmonės pasakodavo, kad seniau vanduo čia trykšdavo fontanais, tiesa, dabar šaltinio versmių pulsas ne didesnis kaip 3 centimetrai ir nemaža ploto dalis – užpelkėjusi. Tačiau tikėjimas, kad šio vandens savybės gydo niekur nedingusios.

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Šiauliai

Pirmadienis
10.03
10°C
8 - 8 m/s
Antradienis
10.04
14°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
10.05
13°C
3 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
5 - 8 m/s
Penktadienis
10.07
15°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
13°C
4 - 7 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir šiek tiek žvyrkeliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje prie Pašvinio ežero.

   

  Žygiavimas: Puse maršruto jus ves- miško žvyrkeliais, kita puse- miško takais bei keliukais.

   


   

  Prisijunkite