Title Image

Tarp penkių ežerų Vištyčio regioniniame parke (19 km)

Tarp penkių ežerų Vištyčio regioniniame parke (19 km)

Įsiminti

3,50

Žygį pradėsite senojo pasienio kelio atkarpa, kuri Šaltojo karo metu buvo vadinama „geležine uždanga“ – spygliuota tvora su signalizacijos davikliais. Ir neužilgo pasuksite gilyn į mišką, kuris nuves jus į kitą valstybę – kaimyninę Lenkiją. O žygiuodami čia atsidursite prie taško, kuriame susiduria net trijų šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos – sienos. 

Žygiuodami šiuo maršrutu, visos kelionės metu išvysite net 5 ežerus, iš kurių pats žinomiausias, be jokios abejonės, bus Vištytis. Taip pat prieisite Šventąjį šaltinėlį, kuriame galėsite atsigaivinti. Maršrute patogiai išsidėsčiusios poilsiavietės, tad nereikės sukti galvos, kur prisėsti, jeigu pavargsite. Čia jūsų laukia išties vaizdingos vietovės ir miškai pilni gyvybės. Jeigu dar nesate buvę Vištyčio regioniniame parke, neabejojame, jis jums bus tikras atradimas. 

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje miško aikštelėje. 

    Žygiavimas:  Daugiausiai žygiuosite miško takeliais ir žvyrkeliais. Nedidelė dalis – asfaltuotu keliu.

    Iššūkiai: Maršruto pradžioje bus keletas statesnių įkalnių, taip pat medinis tiltukas, kuriuo pereiti gali būti šioks toks iššūkis. Lietingu laikotarpiu būtina neperšlampama avalynė.

    Kita informacija: Lankysitės pasienio ruože tad būtina su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasas / ID kortelė, vaikams iki 16 metų – gimimo liudijimas) bei registracijos į žygį laišką (taip patvirtinsite, kad galite žygiuoti šioje teritorijoje). Maršrute kirsite sieną su Lenkija (rekomenduojame pasitikrinti savo mobiliojo tinklo tarifus, nes mobilieji duomenys gali prisijungti prie Lenkijos / Rusijos valstybių tinklų).

    Prisijunkite