Title Image

Tverai: Mažoji Lietuvos Sigulda (7 km)

Tverai: Mažoji Lietuvos Sigulda (7 km)

Įsiminti

2,50

Šis maršrutas išsidėstęs Žemaičių aukštumoje, Tverų kalvyne. Dalį jo žygiuosite Lopaičių pažintiniu taku, apsuptu Žemaitijos kalvų ir slėnių, kartu su atsiveriančia nuostabia panorama tiek nuo maršruto starto vietos, tiek nuo Lopaičių piliakalnio. Pradėję žygį, netrukus suprasite, kodėl šią vietą norisi vadinti „Mažąja Lietuvos Sigulda“.

Negana to, šis maršrutas ypatingai turtingas mitologiniais objektais, todėl ja besidomintiems žygeiviams, tai bus tikras atradimas. Šioje vietovėje gausu įvairių stebuklingų galių turinčių akmenų, o taip pat išvysite šventąjį šaltinį, dolmeną bei spėjamą observatorijos vietą. Visai greta maršruto, sekdami pažintinio tako nuorodas, rasite ir žynių kapines. Dar vienas jūsų sustojimo vertas taškas – Ruškio ežeras, esantis Ruškio kraštovaizdžio draustinyje. Prie jo esanti poilsiavietė gali tapti puikia stotele poilsiui ir pietums su vaizdu į miškų apsuptą ežerą. Na, o jeigu brūzgynai negąsdina ir skamba kaip puiki laukinė avantiūra, tuomet šįkart rekomenduojame mesti kelią dėl takelio ir nusigauti į rytus link mažyčio nepaliestos gamtos ežerėlio, kuris nėra maršruto dalis, tačiau yra ne per daug nutolęs nuo finišo, taigi tik nuo jūsų priklausys, ar leisitės į papildomą nuotykį. 

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Rietavas

Pirmadienis
10.03
11°C
7 - 8 m/s
Antradienis
10.04
13°C
6 - 8 m/s
Trečiadienis
10.05
14°C
3 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
15°C
6 - 9 m/s
Penktadienis
10.07
14°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
10.08
16°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
12°C
4 - 7 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu, paskutinis kilometras – žvyrkeliu. Parkavimas – žvyruotoje aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais ir keliukais, vingiuotu miško žvyrkeliu ir mediniais pažintinio tako takais. Paskutinis kilometras iki finišo – dažnai važiuojamu žvyrkeliu.

   

  Iššūkiai: Laukia keletas statesnių įkalnių.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose gali būti silpnas Tele2 ryšys

   


   

  Prisijunkite