Title Image

Upės vingiais link Ūlos atodangos (16 km)

Upės vingiais link Ūlos atodangos (16 km)

Įsiminti

3,50

Šis maršrutas jungia du ant Ūlos upės kranto įsikūrusius kaimus: Rudnią ir Krokšlį. Žygio metu keliausite Dainavos pušynų keliukais ir Ūlos vingių pakrantėmis. Savo kelionę pradėję Rudnioje, kaipmat pasieksite medinį tiltą ir užtvanką bei prieisite Ūlos ežerą. Toliau keliausite plačiais dzūkiškais pušynais, kur jūsų lauks pats įspūdingiausias šio žygio objektas – Ūlos atodanga. Pasigrožėkite šiuo vaizdus, jis tikrai bus vertas jūsų sustojimo. O paėję kelis šimtus metrų, rasite ne ką mažiau dėmesio vertą vietą – išraiškingus Ūlos upės vingius. 

Žygiuodami toliau, netrukus pasieksite Krokšlį. Įdomus faktas, kad kuomet palei Ūlos upę ėjo siena: gudiškoji jos pusė buvo vadinama Šumy, o lietuviškoji – Krokšlys ir jas abi jungia medinis tiltelis, kurį išvysite ir šiame maršrute. Čia pasuksite link finišo ir siaurais vos matomais miško takeliais prieš žygio pabaigą pasieksite dar vieną atodangą.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Varėna

Sekmadienis
11.28
2°C
1 - 2 m/s
Pirmadienis
11.29
1°C
2 - 3 m/s
Antradienis
11.30
0°C
4 - 7 m/s
Trečiadienis
12.01
-5°C
2 - 3 m/s
Ketvirtadienis
12.02
4°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
12.03
-2°C
2 - 4 m/s
Šeštadienis
12.04
-1°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir žvyrkeliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais ir takeliais ir šiek tiek žvyrkeliu.

   

  Iššūkiai: Žygiuojant Jūsų lauks upelio kirtimas- brasta. Nesijaudinkite, upelį galima pereiti nesušlapus.

   

  Kita informacija: Žygiuosite pasienio ruože, todėl, pažymime, jog renkantis šį maršrutą visiems žygio dalyviams PRIVALOMA su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. bei žygio registraciją patvirtinantį laišką.

   


   

  Prisijunkite