Title Image

Vilniaus miesto Vasario 16-osios takas (7 km)

Vilniaus miesto Vasario 16-osios takas (7 km)

Įsiminti

2,50

Vis vilioję jus į Vilniaus žaliąsias pakraštes, Vasario 16-osios proga nusprendėme sukurti maršrutą, kuriame sudėjome svarbiausius Vilniaus miesto taškus bei nepriklausomybės simbolius. Išraiškingi senamiesčio kiemai, atviros jų laiptinės, išpuošti balkonai  – tai ko kupinas bus šis maršrutas. Žygį pradėsite prie Vilniaus miesto sienos – Aušros vartų, pro kuriuos tarsi simboliškai įžengsite į senąjį Vilnių. Pasieksite Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir priešais stovintį paminklą Jonui Basanavičiui. Įdomu tai, kad būtent šiose filharmonijos rūmuose 1905 metais posėdžiavo Didysis Vilniaus Seimas, kuris davė pradžią nepriklausomybės idėjoms skleistis. Toliau suksite į Subačiaus gatvę ir keliausite link Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, o netoliese pasuksite į Avelių Brydės skersgatvį, kuris nustebins savo siaurumu. 

Nusileidę Česlovo Milošo laiptais, atsidursite Užupio respublikoje, kur perskaitysite jos konstituciją ir pajudėsite link Kalnų parko. Čia jūsų lauks linksmieji kalneliai aukštyn-žemyn, aplankant žinomus parko kalnus: Altanos, Gedimino kapo, Stalo, o jeigu norėsite, tai šiek tiek išsukę iš maršruto, galėsite aplankyti ir Bekešo bei Trijų kryžių kalną. Nusileidus žemyn, eidami palei Vilnelę, pasieksite Tibeto skverą ir Užupio respublika liks užnugaryje, nes vėl nersite į Vilniaus senamiesčio gatveles. Sekantis žygio taškas – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – paskutinis Vilniaus baroko paminklas, kuris sovietmečiu tapo daržovių sandėliu. O visai čia pat slepiasi ir neoficialiai laikoma siauriausia Vilniaus gatvė, kurios plotis vos 0,5-0,6 m. Toliau jūsų lauks svarbiausias Vasario 16-osios taškas – Signatarų rūmai, nuo kurių siauromis senamiesčio gatvelėmis žygiuosite link Vokiečių gatvės. Čia esame jums paruošę siurprizą: siaurą, žemą, arkinį praėjimą, jungiantį kiemus tarp dviejų gatvių.

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Pirmadienis
05.09
13°C
2 - 3 m/s
Antradienis
05.10
16°C
1 - 4 m/s
Trečiadienis
05.11
18°C
5 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.12
16°C
6 - 8 m/s
Penktadienis
05.13
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
05.14
14°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
05.15
12°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miesto gatvėmis ir takais. Taip pat maršrutą paįvairins – miško takai.

   

  Iššūkiai: Dideli peraukštėjimai Kalnų parko atkarpoje, kurie gali pareikalauti šiek tiek jėgų.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie lankomą objektą.


   

  Prisijunkite