Title Image

Ypatingai saugomo Buktos miško takais (18 km)

Ypatingai saugomo Buktos miško takais (18 km)

Įsiminti

3,50

Žygį pradėsite Buktos miške, kuriame driekiasi net trys rezervatai: Žuvinto, Liūliškynės ir Buktbalės. O taip pat 2 botaniniai draustiniai ir 2 botaniniai-zoologiniai draustiniai, kas reiškia, kad jūs turėsite unikalią galimybę atrasti itin retų augalų, paukščių ar medžių rūšių. Čia sutiksite ne vieną nuvirtusį medį, taigi vabzdžių įvairovė taip pat stebins savo gausa. Žygiuojant šiuo maršrutu būkite ypatingai smalsūs, nes tuomet prieš jus atsivers spalvų ir garsų pasaulis, kuris dažnai lieka nematomas. Mums žygiuojant šį maršrutą nuolat skambėjo Vytauto Kernagio dainos „Kaip gražu miške“ motyvai.
Taigi jūsų laukia tikra miško pasaka, vedanti gilyn į Buktos mišką. Pakeliui prieisite labai gražią miško poilsiavietę ne tik su pastoge, tačiau ir dvejomis sūpynėmis bei vandens telkiniu, kuriame galėsite bent trumpam atgaivinti šiandien daug dirbančias kojas. Tęsdami žygį, neužilgo pradėsite atkreipti dėmesį į ženklus, jog esate šalia vieno ar kito rezervato, juk jų čia net trys! Šiame maršrute jūsų tai pat laukia Žaltyčio ežeras, kuris patenka į Žuvinto biosferos rezervato teritoriją. Čia perinčių vandens paukščių gausa tikriausiai nusileidžia tik Žuvinto bei Dusios ežerams. Šioje vietoje rasite ir paukščių stebėjimo bokštelį, todėl labai rekomenduojame su savimi pasiimti žiūronus, nes šioje vietoje tikrai apsidžiaugsite, kad juos turite!

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

Maršruto vietos orų prognozė

Marijampolė

Pirmadienis
10.03
11°C
8 - 9 m/s
Antradienis
10.04
14°C
7 - 7 m/s
Trečiadienis
10.05
14°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
10.06
16°C
4 - 7 m/s
Penktadienis
10.07
16°C
4 - 4 m/s
Šeštadienis
10.08
17°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
10.09
14°C
5 - 7 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu, 1 km atkarpa pabaigoje – žvyrkeliu. Parkavimas – neasfaltuotoje automobilių stovėjimo aikštelėje

    Žygiavimas: Daugiausiai žgiuosite žvyro takais ir takeliais, keliose vietose reikės kirsti asfaltuotą kelią ir juo šiek tiek paeiti.

    Kita informacija: Praeisite pro kelių gamtinių rezervatų ribas, todėl žygiuodami neišsukite iš maršrute pažymėto kelio.

    Prisijunkite