Title Image

Žiniuonės E. Šimkūnaitės takais Tauragnuose (9 km)

Žiniuonės E. Šimkūnaitės takais Tauragnuose (9 km)

Įsiminti

Nemokamai

Kviečiame leistis į atradimų kelionę gamtos žiniuonės, prof. habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės, takais. Nors profesorė gimė Sibire, augo ir sėmėsi žinių apie vaistažoles būtent Tauragnų krašte, vaikščiodama Tauragno ir Labės ežerų pakrantėmis, vietiniais laukais ir miškais. Šis maršrutas leis jums geriau pažinti Tauragnų apylinkes, atkreipti dėmesį į pakeliui augančius vaistinius augalus (profesorės žodžiais – “nėr negydančių žolynų, bet razumno iš durno nepadarys ir jie” :)), pasigrožėti gražia Labės ežero panorama, aplankyti Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimą menančias vietas. Maršruto pradžioje galėsite užsukti į Tauragnų krašto muziejų ir aplankyti Eugenijai Šimkūnaitei skirtą ekspoziciją. Žvyrkelius keis miškų takeliai, juos – laukų keliai, miestelio gatvelės. Pakeliui šiltuoju metų laiku turėsite progą maudynėms ežere. O sodų žydėjimo metu – pasigrožėti žydinčiu vyšnių sodu.

Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Utenos rajono savivaldybe. Žygiuojant šiuo maršrutu atrasite naujus šio rajono kampelius bei grožėsitės gamtos įvairove.

Kalvotumo lygis - vidutinisSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 3 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Antėja
Surink Lietuvą

    Nuvykimas ir parkavimas: Naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas automobilių stovėjimo aikštelėje.

    Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite mažo intensyvumo žvyrkeliais ir miško bei pievų keliukais. Nedideles atkarpas – miško takeliais, mažiau išmintais pievų keliukais, asfaltuotu keliu.

    Iššūkiai: Ėjimas palei statų ežero krantą siauru takeliu, keletas trumpų atkarpų su krūmynais ar aukštesne žole vasarą. Maršruto viduryje, ypač po lietaus, gali tekti įveikti trumpą atkarpą traktoriaus išvažinėtu keliuku.

    Prisijunkite