Šiltuoju metų laiku ypatingą dėmesį vertėtų skirti apsaugai nuo UV spindulių. Dažniausiai naudojama priemonė apsaugai – kremai nuo saulės, kurie nužengus kelioliktąjį kilometrą, deja, pradeda lipti ir traukti mašalus. Taigi siūlome apsaugą nuo UV sustiprinti pasitelkus aprangą. Žygiams skirtos kepurės, marškinėliai ar marškiniai, šortai ar kelnės padės išvengti dažnai pasitaikančių odos nusvilimų.

Funkcionalumas paprastas! Taip yra dėl ypatingos batų konstrukcijos – po išoriniu avalynės sluoksniu slepiasi specialių technologijų pagaminta membrana (avalynėje atrodo tarsi kojinės pavidalu), kuri saugo batą nuo vandens iš išorės, tačiau tuo pačiu leidžia drėgmės garams keliauti lauk. Tokia yra „COLUMBIA“, „JACK WOLFSKIN“, „SOREL“ avalynė. Perspėjame, ne visų gamintojų ir ne visi produktai kvėpuoja vienodai – tai priklauso nuo naudojamų pluoštų, pamušalo pasirinkimo bei pačios membranos galimybių. 

Sluoksniavimas yra svarbus ir šiltuoju metų laiku. Sluoksniavimo tikslas – teisingos ir funkcionalios aprangos žygiams pasirinkimas. Yra trys pagrindiniai sluoksniai, iš kurių kiekvienas turi savo paskirtį ir laiką. Žinoma, apranga vasaros metu yra kitokia nei žiemą, ypač pirmieji du sluoksniai – lengvesni, plonesni, greičiau džiūstantys, apsaugantys nuo UV spindulių. Plačiau apie kiekvieną iš sluoksnių, jų pagrindines ir reikalingiausias savybes tikrai rasite skaitydami toliau!

Trys būtini rūbų sluoksniai

Hiatus vasara

Pirmasis

Vasarą, kitaip nei žiemą, svarbiausia tampa: staigus džiūvimas, lengvumas, apsauga nuo UV, elastingumas ir vėsinimas.

Reikėtų vengti medvilninių audinių. Geriau rinktis žygiams skirtus marškinėlius iš poliesterio, merino vilnos, liocelio, modalo ar šių audinių mišinio. Jausitės sausiau, vėsiau, maloniau. Marškinėliai ilgomis rankovėmis ar marškiniai – puikus išsigelbėjimas, kai čirškina  saulė. Rankos liks apsaugotos nuo UV spindulių!

Rekomenduojama  „Columbia“ prekinio ženklo „Omni-FREEZE ZERO“ technologija!

Hiatus vasara

vidurinysis

Antrojo sluoksnio tikslas – papildoma šiluma, greitas džiūvimas, puikus kvėpavimas, patogumas bei elastingumas. 

Šiltuoju metų laiku antrąjį sluoksnį (džemperius, flisinius džemperius, liemenes, hibridinius džemperius) gamintojai siūlo kiek plonesnius. Tinkamas pasirinkimas – „softshell“ striukės. Tai yra tarsi striukės ir džemperio mišinys: išorinis audinys yra apsaugantis nuo vėjo, atsparus drėgmei, tačiau kiek elastingesnis ir jaukesnis palyginus su striukėmis. Vyrams rekomenduojame „Jack Wolfskin“ prekinio ženklo džemeperius, pavadinimu „HYDRO“ (ši džemperių linija yra su  „SUPER DWR“ technologija). Tokie rūbai ne tik atliks įprasto antrojo sluoksnio funkciją, tačiau dar suteiks ir nemažai apsaugos nuo drėgmės.

Hiatus vasara

trečiasis

Trečiasis sluoksnis – kvėpuojantis, visiškai apsaugos nuo vėjo bei kritulių.

 Dėmesį reiktų atkreipti į:

  • Atsparumą drėgmei. Jeigu planuojate didelius nešulius ant pečių  – rekomenduojame striukes su didesniu atsparumo drėgmei rodikliu. Vienas populiariausių – tai  10 000 mm  atsparumas.
  • Sandarumas. Čia paprasta: ne tik produkto audinys, tačiau ir jo siūlės PRIVALO būti laminuojamos, norint išpešti iš tiesų patikimą apsaugą.
  • Kvėpavimą. Kuo aktyviau judate, tuo daugiau drėgmės išskiriate, tad derėtų atsižvelgti į patikimų gamintojų produkciją ir į audinių kvėpavimo galimybes. 

Žygio avalynė

footprint

PROTEKTORIUS

Kalvotoms vietovėms ir asfaltuotiems miesto parkų takams reikia skirtingo sukibimo batų, todėl renkantis avalynę žygiams gamtoje – labai svarbu atkreipti dėmesį į batų padą (protektorių). Protektoriaus gylis ir raštas identifikuos, kaip saugiai ir stabiliai jausitės leisdamiesi nuokalne miške.

shoe (1)

ODINIAI BATAI

Oda suteikia avalynei tvirtumo, ilgaamžiškumo. Odinė avalynė dažniausiai bus kiek sunkesnė, standesnė, tačiau ilgainiui oda puikiai prisitaiko prie kojos vingrybių. Rekomenduojame naują, žygiams skirtą odinių batų porą „prisijaukinti“ dar iki žygio taip bus lengviau išvengti nutrynimų, nuospaudų.

sneakers

SINTETINIS PLUOŠTAS

Sintetiniai pluoštai yra lengvi ir laidesni orui. Šios avalynės privalumai – universalumas, lengvumas ir minkštumas. Rekomenduojame, jeigu planuojate žygius takais ir keliukais. Nepaisant greito šios avalynės prisitakymo prie kojos, patariame prieš žygį bent porą kilometrų įveikti, kad  įsitikintumėte, jog avalynė yra tinkama.

shoe (3)

atsparūs drėgmei

Neperšlampama žygiams skirta avalynė – universali. Žygiams užėmus gana reikšmingą laisvalaikio vietą – neperšlampama avalynė tikrai suteiks nemažai privalumų. Svarbiausias jų – mažiau dėmesio skirsite orų prognozėms, nes nebegąsdins ir netyčiomis užklupęs lietus. 

shoe

ŽEMAS AULAS

Jeigu pasirinkti maršrutai bus nesudėtingo reljefo ar trumpesni, rekomenduojame avalynę žemu aulu. Šio tipo avalynė dažniausiai bus kiek lengvesnė, pėda judės kiek staigiau, nevaržomai

boots

AUKŠTAS AULAS

Avalynė aukštu aulu suteikia daugiau apsaugos ir stabilumo. Tai aktualu ilgesnių, sudėtingesnių žygių metu. Keliaujant akmenuotais ar miško takais, didėja tikimybė pasisukti koją dėl nuovargio ar neatidumo. 

sneakers

bĖGIMO BATELIAI

Bėgimo bateliai taip pat turėtų būti orientuoti į bėgimą takais (angl. „trail running“).Šiam bėgimo batelių tipui būdingas geresnis sukibimas su paviršiais, papildomi sutvirtinimai (kurie užtikrins stabilumą) bei  subalansuotas amortizavimas.

sandals

SANDALAI

Ar įmanoma žygiuoti su sandalais? Yra labai įvairių sandalų modelių ir keletas jų – tikrai puikiai tiks neilgiems, lengviems žygiams. Tačiau dėl drėgmės, dulkių ar kliūčių takuose (šaknų, akmenukų ar kankorėžių) ne visi ir ne visuomet sandalai bus patogus ir geras pasirinkimas.

Aksesuarai

socks

kojinės

Būtinai iš merino vilnos ir / ar sintetinių pluoštų. Rekomenduotume rinktis specialias, žygiams skirtas kojines, nes jos bus patogiai suformuotos, reikiamose vietose paminkštintos, nesmuks nuo kojų. Kojinės aukštis priklauso nuo avalynės aulo aukščio. Kojinės turi būti ilgesnės. 

baseball-cap

kepurė

Apsaugai nuo UV ir nuo perkaitimo. Rinkitės kepurę, kuri greitai džiūtų, tad dažnu atveju – iš poliesterio arba poliamido (nailono). Jei kepurės ne prie širdies – rinkitės skrybėles.

backpack

KUPRINĖ

Renkantis žygiams skirtą kuprinę, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos elementus: petnešos bei nugaros dalis turėtų bent minimalų paminkštinimą; nugaros dalis sutvirtinta, mažiau lanksti; yra juosmens bei krūtinės dirželiai; apsauga nuo drėgmės; patogus ir platus atsegimas-užsegimas.

thermos

GERTUVĖS / TERMOSAI

Keliaujant gamtosaugišku keliu – nuosava, kokybiška, daugkartinė gertuvė turėtų rasti vietą žygeivių kuprinėse. Beje, termose vasarą vanduo išlieka šaltas kur kas ilgiau

hiatus rūpinasi mūsų maršrutų kūrėjais

Susipažinkite su mūsų Solo maršrutų kūrėjais: Viliumi ir Sonata. Jie sujungia kiekvieno Solo žygio pradžią ir pabaigą. O, kad tai daryti būtų ir patogu, ir šilta juos tokiems žygdarbiams paruošė Hiatus. Mūsų maršrutų kūrėjai dėvi „Columbia” striukes ir kelnes bei „Jack Wolfskin” batus.

Nuotykiai ir nenuobodus laisvalaikis – mūsų DNR dalis!

„Hiatus“ – pirmoji ir vienintelė specializuota parduotuvė Baltijos šalyse, prekiaujanti tik pasaulyje gerai žinomų ir pripažintų prekės ženklų „Columbia“, „Sorel“ , „Didriksons“ ir „Jack Wolfskin" drabužiais, avalyne ir aksesuarais.
Prisijunkite