Lūkesčius pranokstanti Transilvanija: kalnų žygis Rumunijoje su kelionės vadovu iš Lietuvos (8 dienos)

Garsiausias Europoje kalnų kelias, įspūdingiausia tituluojama pilis, o kur dar kalnai, tarpekliai, urvai, smaragdiniai ežerai ir kriokliai. Tikriausiai pamanei, kad omenyje turime Austriją, Šveicariją ar Italiją, tačiau kalbame apie šių šalių šešėlyje dažniausiai atsiduriančią Rumuniją.

Leisk Rumunijai Tave nustebinti jau liepos 14-21 d., kai leisimės į pirmąjį tokį „TrenkTuro“ nuotykį kalnuose. Kartu tyrinėsime ne tik Karpatų viršūnes, bet ir klaidžiosime po mitais ir legendomis apie Drakulą apgaubtus senamiesčius bei pilis.

Paskubėk, nes turime tik 30 vietų!

LIKUSIŲ VIETŲ SKAIČIUS: 3

Nuo €1160 

Liepos 14-21 d. 2024

Išvykimas sekmadienį

30 žmonių grupė

Atvykimo vieta (keliaujant savarankiškai): Strada Iuliu Maniu 27, Brašovas, Rumunija

Nakvynė 4* viešbučiuose dviviečiame kambaryje

BILIETŲ TIPAI

Keliauti gali savarankiškai arba su visa grupe mūsų užsakytu „Air Baltic“ skrydžiu. Standartiškai žygeivius apgyvendinsime dviviečiame kambaryje, tačiau jei pageidauji gyventi vienas, už papildomą 350€ mokestį apgyvendinsime tave vienviečiame kambaryje. Jei keliauji vienas, tačiau norėtum apsistoti dviviečiame kambaryje, suporuosime tave su kitu tos pačios lyties žygeiviu.

BE SKRYDŽIO, DVIVIEČIAME KAMBARYJE
1160
 • Avansinis mokėjimas 348 EUR
 • Likusią sumą (812EUR) turėsite pervesti iki birželio 14 d., 17:00 val.
SU SKRYDŽIU, DVIVIEČIAME KAMBARYJE
1600
 • Avansinis mokėjimas 480 EUR
 • Likusią sumą (1120EUR) turėsite pervesti iki birželio 14 d., 17:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Skrydžiai Vilnius-Ryga-Bukareštas-Ryga-Vilnius su įskaičiuotu rankiniu (8 kg) bei registruotu (23 kg) bagažu.*
 • Pervežimas iš ir į oro uostą Bukarešte, kelionės autobusu.
 • Penkios nakvynės 4* viešbutyje Brašove ir dvi nakvynės 4* viešbutyje Sinajoje.
 • Pusryčiai bei šeši pietų paketai (galimas vegetariškas maitinimas).
 • Gido iš Lietuvos ir vietinio kalnų gido paslaugos.
 • Įėjimas į Ialomitos urvą, apsilankymas 7 kopėčių kanjone.
 • Raftingas Buzeu upe.
 • Nemokamas Solo žygių iššūkis Lietuvoje.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Arbatpinigiai restorane, gidams, vairuotojui (~10-20€).
 • Įėjimas į Brano, Rašnovo bei Pelešo pilis ir savarankiškai lankomas vietas Brašove.
 • Kitas maitinimas, nenumatytas programoje.
 • Kelionės draudimas.

* Galioja perkant paketą kartu su skrydžiu. Pasirinkęs kitą paketą, kelione turėsi pasirūpinti pats. Viešbutį Brašove (Strada Iuliu Maniu 27, Brašovas, Rumunija) būtina pasiekti liepos 14 d. vakare.

Kelionės planas

 

Anksti ryte (8 val.) skrendame maršrutu Vilnius-Ryga-Bukareštas. Pasiekę Rumunijos sostinę (14:30 val.), vyksime į Transilvanijos vartais vadinamą Brašovą. Laisvas vakaras.

Papusryčiavę viešbutyje keliausime į Bučedžio kalnus. Pasieksime Gauros slėnį – vieną vaizdingiausių regiono kalnų slėnių. Vėliau prieisime Velnio malūno krioklį. Atsipalaidavę prie jo, nusileisime žemyn kitu keliu, o tada papietavę autobusu keliausime prie bene garsiausios Rumunijoje Brano arba Drakulos pilies. Legendos apie žiaurumu garsėjusį kunigaikštį Vladą Trečiąjį čia kasmet pritraukia milijonus smalsuolių, kuriuos labiau nei pasakojimai sužavi tik prabangūs pilies kambariai. Bus galimybė apsilankyti pilyje arba pasivaikščioti miestelyje. Po vizito vyksime atgal į Brašovą. Laisvas vakaras.

Žygio trukmė: 5 val.

Po pusryčių viešbutyje pradėsime žygį Maguroje. Tai vaizdingas kalnų kaimelis, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys Karpatų kalnų vaizdai. Dar prieš 50 metų kaimą buvo galima pasiekti tik pėsčiomis arba arkliu. Todėl čia vietinės tradicijos vis dar gerai išlaikytos. Žygiuodami sutiksime ir vietinius – ne tik žmones, bet ir jų auginamas avis. Pasiekę papėdę, aplankysime nedidelę piemenų trobelę. Tada eisime per Kačių, o vėliau Zarnešti tarpeklius. Po žygio, įspūdžių pilna galva ir vaizdų pilna kamera, grįšime į Brašovą. Laisvas vakaras.

Žygio trukmė: 6 val.

Ar žinojai, kad vienas garsiausių kalnų kelių pasaulyje yra Rumunijoje? Papusryčiavę viešbutyje leisimės į jo paieškas. Transfegerešano kelias pakyla į 2034 m aukštį. Įveikti jį autobusu – tikras nuotykis, pripildytas 180 laipsnių posūkių. O geriausia dalis – atviruko verta panorama pakilus į pačią viršūnę. Pasiekę ją, keliausime Balėjos ežero link. Tai vienas įspūdingiausių pasaulyje ledyninės kilmės ežerų šalyje. Pasigrožėję jo krantais, keliausime į Rašnovą – miestą, garsėjantį įspūdinga tvirtove. Apžiūrėję ją, vyksime atgal į Brašovą. Laisvas vakaras.

Žygio trukmė: 2-4 val.

Metas žygius pakeisti kitomis pramogomis. Po pusryčių viešbutyje leisimės į nuotykį Valea Lupului gyvenvietėje. Čia lauks ne kas kitas, o nuotykiai vandenyje, išbandant vis labiau populiarėjantį raftingą! Susigrupavę, sėsime į pripučiamas valtis, kurios palydės į Buzeu upelio slėnį. Trijų valandų trukmės nuotykio metu „laužysime“ bangas, plauksime aplink uolas ir salas bei išsimaudysime – savo noru arba… ne! Po vandens nuotykių papietausime stovyklavietėje ir vyksime atgal į Brašovą. Laisvas vakaras.

Raftingo trukmė: 3 val.

Papusryčiavę viešbutyje grįšime į kalnus. Šį kartą tikslas – pamatyti įspūdingus vėjo kūrinius – Babelės ir Sfinkso uolas. Vėliau, įveikę dvi viršūnes, pradėsime leistis žemyn, kelyje grožėdamiesi grybų formos uolienomis. Pasieksime tris įspūdingus objektus: vieną žinomiausių Rumunijoje – Lalomitos urvą, XVI a. Valakijos princo pastatytą vienuolyną ir krioklį. Po dienos, kupinos įspūdžių, vyksime Sinają, kurią būtų galima prilyginti rumuniškai Nidai. Tai mėgiamiausias vietinių kurortas, kuriame gausu ne tik kalnų, bet ir pilių. Laisvas vakaras.

Žygio trukmė: 6 val.

Kelionę užbaigsime simboliškai. Papusryčiavę viešbutyje, vyksime į 7 kopėčių kanjoną, primenantį, kad kartu keliaujame jau 7 dieną. Pavadinimas „7 kopėčios“ atsirado dėl septynių laiptelių, susiformavusių dėl šlaitų lūžių. Kildami metaliniais laiptais ir platformomis išvysime 7 vienas už kitą įspūdingesnius krioklius, iš kurių aukščiausias įsikūręs 35 metrų aukštyje. Pietus pavalgę kalnų namelyje, sugrįšime į Sinają. Lankysime karalių vasaros rezidenciją – Pelešo pilį. Gražiausiais Europoje tituluojamuose rūmuose pamatysime tematiškai dekoruotus kambarius, kurie prabanga nenusileidžia net Versaliui. Laisvas vakaras.

Žygio trukmė: 4 val.

 

Papusryčiavę viešbutyje vyksime į Bukarešto oro uostą, iš kurio 15 val. skrisime į Rygą, o vėliau Vilnių. Vakare (21 val.) pasieksime Lietuvą.

SVARBI INFORMACIJA
 • Kelionės metu privaloma turėti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dokumentai turi galioti visą numatomo buvimo Rumunijoje laikotarpį.
 • Įsigyjant kelionę mokamas 30% avansas. Iki 2024 birželio 14 d. 17:00 val. sumokama likusi pinigų suma. Perkant kelionę likus mažiau nei 30 d. iki išvykimo dienos pervedama visa suma.
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į oro ar kitas sąlygas, gali keistis.
 • Nepilnamečiai asmenys gali keliauti tik su tėvų ar globėjų priežiūra ir būdami ne jaunesni nei 12 metų. 
 • Rekomenduojame įsigyti kelionių, medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų draudimą, galiojantį ES visą kelionės laikotarpį. 
 • Specialaus fizinio pasiruošimo ir techninių žinių kelionė nereikalauja. Tačiau patirtį malonesne padarys jeigu porą mėnesių prieš išvyką išeisi pasivaikščioti kelis kartus per savaitę, o kartą per savaitę įveiksi ilgesnį (15-25 km) žygį (į savo kuprinę rekomenduojame papildomai įsidėti svorio). 
 • Jeigu reikalinga sąskaita faktūra, prašome kreiptis el. paštu [email protected].
 • Norėdamas įsigyti daugiau nei 9 bilietus, kreipkis el. paštu [email protected].
APGYVENDINIMAS IR MAITINIMAS

Nakvosime 4* viešbučiuose Brašovo ir Sinajos centre. Kambariai dviviečiai, tad norintys gyventi atskirai už papildomą kainą, turėtų kreiptis iš anksto.

Be nakvynės, į kainą taip pat įskaičiuoti pusryčiai viešbučiuose, šeši pietų paketai bei nemokamas apsilankymas SPA erdvėje. 

ŽYGIO METU JUS LYDĖS

Lukas

„TrenkTuro“ projektų vadovas, gidas jau 7 metus organizuojantis masinius ir privačius žygius Lietuvoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

Radu

Kalnų bei miesto gidas, jau 10 metų padedantis Karpatuose nepasiklysti rumunams bei šalies svečiams.

Turi klausimų?

Kreipkis [email protected] arba +370 520 34 434 

P. Lukšio g. 1, LT-08221 Vilnius